Категорија: Филмови и серии

ТВ Серија: Како го запознав татко ви

Веројатно нема некој кој не ја гледал култната серија „Како ја запознав мајка ви“. Поради...

Дали и вие сте едни од среќните фанови на Game of Thrones?!

Доколку редовно ја следите една од најпопуларните серии во моментов, Game of Thrones, тогаш сигурно...

Црвениот тепих на MTV Movie Awards 2014

MTV филмските награди се оджаа во Лос Анџелес, вчеравечер на 13ти април во Нокиа Театарот....

MTV филмските награди 2014: The Hunger Games ги собраа наградите!

MTV во уште една забавна и лежерна атмосфера, ги додели овогодинешните филмски награди...

Викенд предлог: 5 романтични комедии

Има ли нешто поубаво од некој добар филм, чаша вино, пуканки и саканиот или пријателите до...

Game of Thrones, дамите и плетенките

Малку работи предизвикуваат таков восхит и љубомора, како косите на дамите во Game of Thrones....

Која е Daenerys Targaryen – мајката на змејовите?

Фановите на Game of Thrones добро ја знаат златокосата Daenerys Targaryen, нашата омилена Khaleesi. Успеа од лик...

Омилената Jennifer Lawrence речиси гола во новиот X-man

Новиот “X-Men: Days of Future Past” го споменавме во најочекуваните филмски продолженија за 2014, а...

ТВ Серија: Натприродно (Supernatural)

Главни улоги: Џаред Падалецки, Џенсен Аклс, Џим Бивр Жанр: фантазија, акција, трилер,...

„До балчак“ на Столе Попов – дивиот исток на македонскиот режисер номиниран за Оскар

Македонскиот филм „До балчак“ претставува приказна од дивиот исток на македонскиот...

Заврши серијата „Како ја запознав мајка ви“

Последната епизода, ги потврди теориите на многумина кои велеа дека мајката во серијата...

Witches of East End (Вештерки) – нова хит серија

Само една епизода е доволна за да сфатите дека оваа серија не е една обична серија, туку...

Ќе се снима филм според Игра на тронови (Game of Thrones)

Авторот на „Игра на тронови“ (Game of Thrones), Џорџ Р. Р. Мартин (George R. R. Martin) изјави дека покрај ТВ...

Најсуров наставник на сите времиња: како казна за учениците им дал спојлер од „Игра на тронови“

Кралот Џофри може е најлошиот лик во Вестерос, но сигурно не е толку лош штом по луѓе не...

Најочекувани филмски продолженија во 2014 година

22 Jump Street  (излегува на 13.06.2014) Започнува онаму каде што заврши првиот дел, Jenko и Schimdt повторно...

„How I met your mother“ се ближи кон своето финале

На сите многу добро ни се познати приказните за животите на Тед, Барни, Маршал, Робин и Лили,...

Оделата во популарната Suits

Во правната драма која привлече огромна публика, Suits, неизбежен е одличниот стил кој го имаат...

Кој ќе го замени Paul Walker?

Ќе биде ли заменет со неговиот брат Коди Вокер или со компјутерски генерирани ефекти, во...

„Вистински детектив“ со Метју Меконахи и Вуди Харелсон: кино на малите екрани

Трансформацијата на Метју Меконахи од разголен „селјак“ во фасцинантен актер веќе му ја...

Хелена Бонам Картер се враќа како Црвената кралица во продолжението на „Алиса“

Да живее кралицата! Односно, Црвената кралица, којашто ја играше Хелена Бонам Картер во...