Категорија: Филмови и серии

„Вистински детектив“ со Метју Меконахи и Вуди Харелсон: кино на малите екрани

Трансформацијата на Метју Меконахи од разголен „селјак“ во фасцинантен актер веќе му ја...

Хелена Бонам Картер се враќа како Црвената кралица во продолжението на „Алиса“

Да живее кралицата! Односно, Црвената кралица, којашто ја играше Хелена Бонам Картер во...

Angelina Jolie за прв пат на филмското платно со својата ќерка

Во новиот филм на Angelina Jolie, Maleficent, се појавува нејзината ќерка Vivienne, а причината за тоа е ...

Последна сезона на „Видовит“ (Psych)

Телевизијата USA Network официјално објави дека сегашната, осма сезона на серијата „Видовит“ ќе...

Дали Анџелина Џоли требала да го режира „Педесет нијанси – сиво“?

Иако снимањето на „Педесет нијанси – сиво“ заврши минатиот месец во Ванкувер, сè уште...

Омилените лажливки со групно селфи

Целата екипа на популарната серија Pretty Little Liars, вчера на истото место како познатото селфи на...

Рецензиите за „Нимфоманка“: дали новиот филм на Ларс вон Трир е секси или е глупав?

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=FTQBn0-kIWs[/tube] Дојдете за да видите монтажи на спуштени пениси, останете за...

9 најдобри италијански филмови

Италијанскиот талент и чуство за убавина и романтика ги има направено италијанските...

Devious maids (нечесни слугинки) – серија по која полудеа жените ширум светот

Четири латино девојки кои имаат свои амбиции и соништа, работат за богатите и познатите во...

Премиера на „Не сум славен, но сум Влав“ – првиот влашки филм

Тони Карамушат е познат филмски режисер, кој е фасциниран од 13-те неприкосновени вистини за...

„Херои“-те се враќаат

За време на преносот на Олимпијада, американската телевизија NBC го најави враќањето на...

„Грејс од Монако“ на Оливер Дахан ќе го отвори 67-от Кански филмски фестивал

„Грејс од Монако“ на францускиот режисер Оливер Дахан ќе го отвори овогодинешниот Кански...

„The Lego Movie“ најгледан во америчките кина

Компјутерски анимираното остварување The Lego Movie, во првиот викенд од прикажувањето во...

Која е оскаровката Лупита?

Освојувајќи го Оскарот за најдобра актерка за споредна улога, 31-годишната Lupita Amondi Nyong’o...

„Fresh Guacamole“ е најкраткиот филм кој се најде меѓу номинираните за Оскар

„Fresh Guacamole“ е најкраткиот филм кој се најде меѓу номинираните за Оскар. Погледнете го!...

Одблиску за четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones)

Се ближи премиерата на четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Додека сЕ уште сите...