Категорија: Филмови и серии

Margot Robbie изгледа сјајно во нејзиниот нов филм

Филмот ,,Терминал” е режиран од Vaughn Stein, а неговата акција е проследена со убијци со опасна...

Погледнете ја најавата за филмот за љубовта на Прницот Хари и Меган Маркл! (ВИДЕО)

И што можеме да кажеме за најавата на кралскиот филм? Само две работи: романтична, но исто...

Подгответе се за уште едно смеење со актерот Адам Сендлер (ВИДЕО)

Подгответе се за смеење. Новиот филм во кој главната улога ќе ја глуми актерот Адам Сендлер е...

Бил Гејтс ќе се појави во една епизода во популарната серија „The Big Bang Theory“

За љубителите на серијата „The Big Bang Theory“ и фановите на легендата на развојот на...

Холивудските убавици блеснаа во црно на првиот протест на „Time’s Up“ во Британија на BAFTA наградите

Анџелина Џоли, Маргот Роби и Џенифер Лоренс блеснаа во црно со класичен Холивудски гламур на...

10 најдобри романтични комедии од 2017 кои треба да ги гледате

Знаеме дека веќе е 2018 година, но сеуште е рано да се направи листа со предлози за гледање од...

Креаторите на „Game of Thrones“ се приклучија на тимот на „Star Wars“ (ВИДЕО)

Kреативниот тим на популарната серија „Game of Thrones“, составено од Дејвид Бениоф и ДБ Вајс...

Погледнете го трејлерот за филмот Every day (ВИДЕО)

“Every day” е филм кој ќе може да го гледаме во кината на 23-ти февруари оваа година. Во...

Кoи актери кои ќе ги глумат Меган Маркл и принцот Хари во филмот за нивната љубовна приказна?

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за многу работи, меѓу кои и за...

Која актерка ќе ја глуми Саманта во третиот дел на „Sex and the City“?

Се сеќавате ли на „Sex and the City“, филмот за четирите пријателки Кери, Саманта, Шарлот и...

Започнува снимање на новата сезона од серијата “Game of Thrones”

Снимањето на долгоочекуваната сезона од серијата “Game of Thrones” наскоро ќе започне во...

Со романтични фотографии ја одбележаа 16-годишнината на филмскиот хит

Се сеќавате на романтичниот филмски хит „A Walk To Remember“? Изминаа точно 16 години откако за...

Како изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна?

Се сеќавате ли на „Брилијантин“? Тој беше еден од најромантичните филмови на сите времиња....

Овие три работи се забранети во филмовите на Disney

Многу од филмовите на “Disney” содржат трауматични сцени како заговорот за убиство меѓу...

Ова се двете нови жешки сцени од “Fifty Shades Freed”

На само неколку дена пред прикажувањето на премиерата на “Fifty Shades Freed”, беа објавени...

Ова е најдобриот цртан филм на сите времиња

Анимираниот филм „Кралот Лав“ за прв пат се појави во 1994 година. Тој заработи милјарда...

Погледнете го трејлерот за филмот “Tomb Raider” (ВИДЕО)

Тејлерот за новиот “Tomb Raider” филм конечно пристигна.  За помалку од два месеци,...

Конечно знаеме кога ќе биде прикажана 8-та сезона на „Игра на тронови“

Фановите на мега популарната „Игра на тронови“ веќе навистина долго време се во...

Погледнете го трејлерoт за “Friends”

14 години после емитувањето на последната епизода од серијата “Friends”, на Youtube беше објавен...

Филмови снимени според вистински настани кои ќе ги гледаме во 2018 година

Животот ги пишува најдобрите романи, а овие одвај чекаме да ги погледнеме. Најдобар пример...