Категорија: Книги

Фото: Кога мачињата читаат книги!

Погледнете ги овие слатки мали маченца кои бараат внимание од своите сопственици. во...

Најубавите цитати извадени од најубавите книги во светот

Секогаш може да се издвои најубавото од сè, па така и од книгите кои се познати ширум светот...

Згодни момци кои читаат книги– Најголемиот хит на Инстаграм во моментов

Луѓето постојано покренуваат нови трендови на социјалните мрежи, и доста смешни, бизарни...

Најеротските книги на сите времиња кои возбудуваат уште на првата страница

Во денешно време кога сексот продава сè во секој поглед, било да се работи за филм, реклама...

Машкоста не ми дава…

Можам да бидам сѐ што сакаш ти.  Машкоста не ми дава. Јас сум силен, не сум предодреден да...

Коста Петров наскоро со нова книга – „Нашето последно кафе“

Коста Петров е автор, ТВ продуцент, експерт за односи со јавност, основач и извршен директор...

Ова се најубавите библиотеки во светот

Погледнете ги овие слики кои readingaddicts.co.uk ги одбра за најубави фотографии од библиотеки. Тие...

Што сѐ можете да направите со книгите?

Книгите се толку прекрасни, што освен за читање може да ви послужат и во многу работи, па дури...

Чарлс Буковски ви дава лекции за животот: „Го сакав целиот свет или ништо.“

Чарлс Буковски бил поет, писател, новелист. Пишува без воздржување, за сите животни...

Домашната библиотека под конец

Прочитајте корисни совети како да ги наредите книгите во домашната библиотека. Ако имате...

Книга: Хипнотизер – Ларс Кеплер

Ова е книга која буквално ќе ве остави без сон и ќе ве освои во целост. Станува збор за еден...

Читањето книги го подобрува животот

Општопознато е дека книгите го збогатуваат речникот. Освен тоа, според експертите, книгите...

10 моменти во кои е добро да имате книга покрај себе

Сите добро знаеме дека никогаш не треба да излегуваме од дома без паричник, клучеви, книга и...

ФОТО: Што велите за корици од книги со Бијонсе?

Што е побеспрекорно од Бијонсе? Што велите за корици од книги со Бијонсе? Деновиве на...

Големата љубов е сега или никогаш

Со својот карактер кој на прв поглед изгледа безгрижен, Фредерик Бегбеде изнесува доста...

Книга: Опасно блиску – Линвуд Баркли

Љубители сте на крими трилери? Тогаш оваа книга е несомнено одличен избор за вас, која...

Лампа за страсни книгохоличари

За вистинските љубители на книги, ова е неопходна алатка која секој би ја посакал....

Древните мудрости од Ракописот на Акра

По повод Меѓународниот ден на среќата, ви издвојуваме неколку реченици и пасуси...

Саем на книгата 2014

Саемот на книгата како една од најзначајните културни манифестации во земјата обезбедува...

Втор дел од „Повикот на кукавицата“ (The Cuckoo’s Calling) – Наскоро…

Сега кога веќе сите знаеме дека Роберт Галбрајт е всушност псевдонимот на Џ. К. Раулинг, нема...