Категорија: Книги

7 романи кои ќе ви го сменат начинот на кој размислувате за светот

Повеќето класични романи имаат забавна приказна, а некои се и трагични. Но, овие романи...

15 причини да читаме хартиени книги

    Блогерот Ланс Покер објави интересен текст во кој ги истакнува предностите...

100 книги кои вредат да бидат прочитани

Британскиот весник „Дејли телграф“ состави список од 100 книги кои секој од нас би требало...

Објавен единствениот роман на Чарли Чаплин

Англискиот глумец Чарли Чаплин бил славен комичар, ѕвезда на немите филмови, режисер,...

Одблиску за четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones)

Се ближи премиерата на четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Додека сЕ уште сите...

Невидливи полици за книги

Овие полици се идеални доколку сакате за заштедите пари и простор, а истовремено вашата...

10-те најчитани книги во светот (прв дел)

Сите од нас сакаат да прочитаат добра книга, но дали знаете ли кои се 10-те најчитани книги во...