Категорија: Музика

Видео: Растура! Еве како еден Јужноамериканец ја пее Игри без граници

Хитовите на нашиот голем Тоше изгледа не се само регионално познати. Неодамна се појави...

Видео: Погледнете го спотот на „Некст Тајм“ за песната „Ја излези Ѓурѓо“

Дуото „Некст тајм“, Стефан и Мартин Филиповски, ја промовираа преработката на старата...

Елена Ристеска следната недела ќе се натпреварува во финалето на шоуто “Твоето лице звучи познато”

Елена Ристеска се најде во петорката која следната недела ќе се натпреварува во финалето на...

Видео: Заборавете го Еминем! Овој дечко рапува на 7 различни јазици

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=TuAX65lYHBs[/tube]

Видео: 2-годишниот Ѕвездан Михајловски и Жал за Деспина

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=7cNtL4Ad5_8[/tube]

Видео: Музички спот кој сигурно ќе ве мотивира да вежбате

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=zF2GGh_hWc0[/tube]

Објавена химната за СП во ракомет, Кајмакоски меѓу изведувачите

Организаторите на ракометниот мундијал во Катар се одлучија на несекојдневен потег во...

Среќа на денот: Happy – Pharrell во изведба која ќе ви ги стопи срцата

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Dpahtm6oJ28#t=11[/tube]

Видео: Ако Србија го има Екрем Јевриќ, ние си го имаме Раде Пилето. Погледнете го новиот спот на Пилето за песната ”Гатај ми , гледај циганко”

Пејачот Раде Пилето неодамна сними нова песна “Гатај ми гатај циганко“ која веќе има...

Ова е забранетиот настап на Нивес на “Твоето лице звучи познато”

“Никој не ми кажа дека мојот настап е проблем и не гледам причина за неговото исфрлување....

ФОТО: Македонска убавина – Елена Ристеска повторно блескаше во ТЛЗП

Убавата Елена Ристеска во шоуто „Твоето лице звучи познато“ доби различни улоги и секоја...

ЕКСКЛУЗИВНО: Македонецот Игор Петковски ги збуни во ”Ѕвездите на гранд”! Го натера жирото да збори македонски …

Погледнете ја изведбата на Игор која сигурно ќе Ве остави без зборови …...

ВИДЕО: Овој спот е најгледан на Јутјуб во 2014 година

За некои изненадување, за други очекувано. Видеото на оваа музичка ѕвезда се најде на прво...

Видео: Најдобрите моменти од Beyonce за 2014год.

Погледнетe што се и случуваше на Бијонсе во 2014 година    

Видео: Нешто ново, нешто креативно! Вреди да се погледне Филип Тасевски – Fitz „Оружје од гнев“

„Оружје од гнев“ e новиот соло сингл на Филип Тасевски – Fitz од бендот Новиот Почеток....

ФОТО: Елена Ристеска ги покажа градите

Популарната македонска пејачка Елена Ристеска и учесничка во шоуто “Твоето лице звучи...

Видео: Оргазам за уши и очи

Наука Vs. музика Прекрасно, неверојатно Погледнете… [tube]https://www.youtube.com/watch?v=Q3oItpVa9fs#t=15[/tube]

Украинец воодушевува со изведбата на „Ти си ми у крви “ на Здравко Чолиќ

Воодушевувачка изведба на учесник на шоуто „Јас имам талент“ во Украина....

Зошто во Србија нашите учесници не зборуваат Македонски?

Дали некогаш сте се запрашале зошто нашите преставници во српските шоуа не зборуваат...

Сите хитови од 2014 во 2.5 минутно видео! ЗВУЧИ ПРЕКРАСНО!

Видео кое ќе предизвика премногу емоции и ќе ве наврати на хитовите кои ја обележаа 2014...