Категорија: Музика

Видео: Погледнете како Ефто Пупиноски ја пееше неговата “Туѓа Си Бескрајно” на неговиот 40-годишен Јубилеен Концерт…

По повод 40 години естрадна активност, доајенот на македонската народна песна Ефто...

Видео: Погледнете го настапот со кој Елена Ристеска расплака многу луѓе

Вечерашниот настан на Елена Ристеска во емисијата “Твоето лице звучу познато” ќе...

ВИДЕО: Струмичанецот Трајче Георгиев го воодушеви жирито на „Ѕвездичките на Пинк’’

– На стејџот немавме никој кој на англиски пее како на мајчин јазик. Добивме уште еден...

НАЈВЕСЕЛО ВИДЕО: Распеаниот камионџија Андруш се надмина себеси!

  После ова видео распеаниот камионџија Андруш докажа дека го заслужува местото на...

Секогаш втората, конечно прва!

Песната „Тажна љубов, среќна песна“ на Тамара Тодевска е прогласена  за апсолутен радиски...

Видео: Ова ќе сакате да го погледнете два пати: Таа е „убиствено“ секси!

Познатата пејачка Бијонсе Ноулс објави секси видео запис за нејзината песна „Haunted”, кој...

ВИДЕО: Секс на сцена – го полуде цел Балкан!

Таа позната по нејзините провокативни настапи, но овој пат се надмина себе. На сцената на...

ЕКСКЛУЗИВНО: СЛУШНЕТЕ ЈА НОВАТА ПЕСНА НА КАРОЛИНА

Почитувани, огромно задоволство ни е да Ви ја претставиме новата песна на Каролина –...

НОВАТА МУЗИЧКА ЅВЕЗДА ЈА НАСМЕА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!

Македонката која премногу личела на Ким Кардашијан, ја промовираше својата песна која...

ВИДЕО: Ќерката на Цеца пее песна од Тоше

Анастасија Ражнатовиќ, или ќерката на фолк ѕвездата Цеца, постојано го покажува нејзиниот...

Бијонсе со нов спот снимен во хотелска соба

Бијонсе го објави спотот за својата нова песна 7/11, шести сингл од нејзиниот истоимен албум...

Кафански хороскоп: Која македонска песна ја нарачувате во кафана?

Секој хороскопски знак има посебно расположение, посебна ведрина и посебни емоции, а сите...

Видео: Ова преслатко детенцето има само 2 годинки и заедно со својот татко ја свират и ја пејат Don’t Let Me Down од The Beatles

  Post by Jordan Jansen Music.

Видео: Нов спот, нова песна, нов хит … и сето тоа во негов стил! Кој ако не Слаткаристика

Уште една новина поврзана со името на Слаткаристика е тоа што од неодамна претставници на...

Најслаткото пеење во светот кое стана хит на интернет

YouTube корисникот Sir Prise објави видео во кое ја снимил сопругата како го пее хип хоп хитот None of...

Видео: Андруш не застанува да не прави среќни! Погледнете го новото видео …

Викендот само што не започнал, а ние сме веќе расположени со новото видео на Андруш! Овој пат...

Видео: Даниел Кајмакоски призна за Скопски фестивал 2014!

Ги победивме и тие што местат – доказ дека заедно сме најсилни …   Погледнете го Даниел...

Фото: Толку се! Ким Кардишиан пиштол гола, и Даниел Кајмакоски победник на Скопски фестивал 2014…

Ова се двете главни фести во целиот свет на Македонија: Американската старлета со раскошни...

Видео: Социјалните мрежи велат дека Тамара Тодевска треба да е победникот на Скопски фестивал 2014!

Покрај многуте шпекулации кои излегоа денес во јавноста, дека имало местење на Скопски...

One Republic доаѓаат во Скопје

Една од најактуелните светски сензации, поп-рок групата One Republic доаѓа во Скопје. One Republic –...