Категорија: Музика

Миле Кузмановски со нова балада „Презиме“

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=6XCnKj02jII[/tube]

ВИДЕО: Е, ама јас те сакам тебе – новата песна на Владо Јаневски

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=JqmxxxHLbmo[/tube]

ВИДЕО: Спотот за официјалната песна на Светското првенство во фудбал 2014

Денеска излезе спотот за „La la la“ , официјалната песна за Светското првенство во фудбал, кое...

Бјонсе и Џеј Зи со акционен трајлер за нивната турнеја On The Run

Колку холивудски ѕвезди може да собереш во еден трајлер, ама не за филм, туку за турнеја? Епа...

Тајфата на Коки со своја изведба на Пушти коси од Зијан

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=wjNSIkZRkn4[/tube]

Со златното дугме на Сајмон – момчињава директно во финале на Х Фактор!

Изведбата на овие феноменални момчиња ја расплака публиката и го натера Сајмон прв пат да го...

Фото: Даниел и Жељко снимаат спот во Скопје за новиот дует

 Жељко Јоксимовиќ направил песна со првиот победникот на „Х Фактор Адриа“, Даниел...

Тијана и Тамара со фолк верзија на евровизиската песна „To the sky“

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=oGrB9eGePEE[/tube]

Прекрасната “Сношти сакав да ти дојдам” во изведба на легендарните Аки Рахимовски и Горан Бреговиќ

Мла­да­та ак­тер­ка и му­зи­чар­ка Ја­на Сто­ја­нов­ска ја тол­ку­ва глав­на­та жен­ска...

„Туѓа си бескрајно“ во Универзална Сала

По повод 40 години успешна естрадна активност и во знак на големиот хит последниве 2 години...

80-годишна старица „растури“ на Британија има талент

Прифатете го советот и гледајте го видеото од самиот почеток и притоа не ја прескокнувајте...

„Црно-бел“ спот на Брејк за песната „Болиш“

Емотивната балада „Болиш“ на Дарко Гелев Брејк го доби својот видео запис. Во црно-белото...

Акустико Бенд со преработка на познатата „Љуљај ме нежно“ од Оливер Мандиќ

Добро познатите и талентирани Акустико Бенд (aQstico Band) направија своја верзија на еден...

Дрејк со нова песна, која веројатно е напишана за Ријана

  Раперот Дрејк има нова песна – „Days in the East“, а веќе многумина велат дека песната ѝ ја...

SheXpeare бенд со рок препев на „Признавам“ од Маријана и Росана

Оваа македонска музичка група има обичај почесто да прави препеви на странски песни, но...

Ентони Хопкинс за прв пат по 50 години го слуша валцерот кој го напишал

Хопкинс пред 50 години на хартија ги запишува новите на овој валцер, но имал премногу трема...

Пејачот Игор Митровиќ со ново уметничко име и нова песна

Игор Митровиќ од неодамна има ново уметничко име – Donnie Pixel, а вчера излезе и неговата...

„Happy“ на Фарел Вилијамс во изведба на Boyce Avenue

Boyce Avenue се познати низ светот со нивните прекрасни преработки на најголемите хитови. Нивните...

Даниел Кајмакоски ја запеа Зајди Зајди…

Кога македонски пејач гостува во странска емисија, неизбежно е да се побара и негова верзија...

Сите изведби на Даниел Кајмакоски на супер финалето на Х Фактор

Фаворитот уште од аудициите, нашиот Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата...