Категорија: Музика

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…...

Видео: Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?

Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?...

GIF моменти од диско кои ќе ве насмеат! :)

GIF прајслес моменти од диско кои секој ги има проживеано, ама вака на трезно, верувајте ќе ве...

Видео: Tom and Jerry – Стани моме да заиграш (На Негорчки дијалект)

Слушнете како звучи Стани моме да заиграш (На Негорчки дијалект) …...

Македонскиот камионџија со нова песна порача „Пеј народе”

Откако стана вистински хит на социјалните мрежи, овој македонски камионџија со ново видео...

ТОШЕ ПРОЕСКИ: Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене!

Тоше Проески е роден на 25 јануари 1981 година во Крушево. Неговите родители уште како дете...

16+ САРА МЕЈС СО НОВ СПОТ! ПОГЛЕДНЕТЕ ГО …

Посилната половина и воедно кореограф во видеото е танчарот Мишо Спасовски,...

Видео: Најдобрата музика доаѓа од Гевгелија! Слушнете!

Ви претставуваме одлично ремек дело кое ретко се произведува на нашите простори. Момчето...

ВИДЕО: Елена Ристеска како Северина во „Твоето лице звучи познато“

На стартот од првата сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато„ симпатиите ги освои...

Видео: Туна со спот од светски ранг за „Pardon“

Туна, после соработките со Cozman и Ghetto Geasy, конечно со соло проект. Темата „Pardon“ ја потпишуваат...

Дали Маријан Стојановски ќе не претставува на Евровизија?

На 19, 21 и 23 мај ќе се одржи Евровизија 2015 во Штадхале, а Македонија е прва од државите...

Даниел Кајмакоски е новото лице на македонскиот фудбал

Даниел Кајмакоски, официјално стана промотор на настапите на македонската фудбалска...

Даниел Кајмакоски ќе пее за Македонија на Евровизија 2015!?

Данел Кајмакоски ќе пее на Евровизија за Македонија но доколку победи на Скопскиот...

Видео: Вака звучи „Брала мома капини“ во изведба на весели Јапонци!

Момците од јапонската група Пирамидос, направија одлична преработка на македонската...

Видео: Скипи со “скинат џеб” но направи две во едно

Како што знаете Скипи минатиот месец сними видео за неговата последна песна “Скинат...

ФОТО: Ексклузивно – Игор Митровиќ започна со снимањето на спотот за песната „Сега и тука“

Фотографијата е направена денеска, за време на снимањето на видео записот на најновата...

Видео: Пак се појави! Кико-рингла со нов хит пуштен во етер … “Д Рингла Сонг”!

Христијан Тодороски – Кико, младиот пејач кој со „легендарната“ изјава дека обожува секс...

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Игор Митровиќ

Пејачот Игор Митровиќ повторно пријатно нѐ изненади со уште една нова песна. По хитовите...

Фото: Ова е моментално најбараниот музичар во Македонија

Кога станува збор за пребукираност со настапи, и многубројна поублика на секој од нив. Тогаш...

Заработката на кралевите во електронската музика за 2014

Нивната работа е да не забавуваат, а за возврат заработуваат преголеми суми на пари. Форбс ја...