Категорија: Музика

Фото: Кајмакоски со селфи од под туш!

Видео: Рап ѕвездата Иги Азалеа воопшто не забележа дека панталоните и пукнале, но камерата го забележала тоа! Погледнете го бламот!

Раперката здраво се посрамила на еден настап, кога и се случила непријатност за која воопшто...

Видео: Го паметите ли Сотир со хитот: Само кажи јес и симни се пред влез :) Епа ај пробајте да не се смеете!

Сотир и 50 Cent, толку се! Ова е еден од коментарите Youtube , дека девојките се врв, поготово таа...

НОВ МАКЕДОНСКИ БИСЕР: Запознајте го Мартинијан Кириловски!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=3mYY7OMqB-Y[/tube]

Видео: Кинеско а сепак српско!

Популарната девојка на Јутјуб го објавила и своето најново видео во кое го пее хитот на Аца...

КАРОЛИНА ГОЧЕВА ВО ДЕКЕМВРИ СО ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО АРЕНАТА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ”

Пејачката Kаролина Гочева најави големо скопско заокружување на проектот “Македонско...

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…

Конечно долгоочекуваниот дует Наум и Андруш! Димитријо сине Митре…...

Видео: Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?

Кој вели дека на „Камионџијата“ Андруш не му лежат српските песни!?...

GIF моменти од диско кои ќе ве насмеат! :)

GIF прајслес моменти од диско кои секој ги има проживеано, ама вака на трезно, верувајте ќе ве...

Видео: Tom and Jerry – Стани моме да заиграш (На Негорчки дијалект)

Слушнете како звучи Стани моме да заиграш (На Негорчки дијалект) …...

Македонскиот камионџија со нова песна порача „Пеј народе”

Откако стана вистински хит на социјалните мрежи, овој македонски камионџија со ново видео...

ТОШЕ ПРОЕСКИ: Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене!

Тоше Проески е роден на 25 јануари 1981 година во Крушево. Неговите родители уште како дете...

16+ САРА МЕЈС СО НОВ СПОТ! ПОГЛЕДНЕТЕ ГО …

Посилната половина и воедно кореограф во видеото е танчарот Мишо Спасовски,...

Видео: Најдобрата музика доаѓа од Гевгелија! Слушнете!

Ви претставуваме одлично ремек дело кое ретко се произведува на нашите простори. Момчето...

ВИДЕО: Елена Ристеска како Северина во „Твоето лице звучи познато“

На стартот од првата сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато„ симпатиите ги освои...

Видео: Туна со спот од светски ранг за „Pardon“

Туна, после соработките со Cozman и Ghetto Geasy, конечно со соло проект. Темата „Pardon“ ја потпишуваат...

Дали Маријан Стојановски ќе не претставува на Евровизија?

На 19, 21 и 23 мај ќе се одржи Евровизија 2015 во Штадхале, а Македонија е прва од државите...

Даниел Кајмакоски е новото лице на македонскиот фудбал

Даниел Кајмакоски, официјално стана промотор на настапите на македонската фудбалска...

Даниел Кајмакоски ќе пее за Македонија на Евровизија 2015!?

Данел Кајмакоски ќе пее на Евровизија за Македонија но доколку победи на Скопскиот...

Видео: Вака звучи „Брала мома капини“ во изведба на весели Јапонци!

Момците од јапонската група Пирамидос, направија одлична преработка на македонската...