Чек дис аут
Search

Категорија: DIY (Направи сам)

ВИДЕО: Овие трикови може да ви се најдат на сите!

Crazy Russian Hacker е познат по своите луди, но и генијални идеи. Преку 5,5 милиони претплатници...

Направете сами свечена фризура за две минути

Ве чека свадба или друг тип на прослава, наместо да дадете многу пари на фрузури кои може и да...

Стресот ви е секојдневие? Направете сами „стрес топче“ за да си ги смирите нервите

Стесот ни е секојдневие. Брзото темпо на живот, напорните работни денови, проблемите од...

Трикови за сокривање на израснатата нефарбана коса.

Ако немате време за да ја исфарбате својата коса, а веќе има пораснато нова, еве неколку...

Здравјето се гледа на лицето, затоа испеглајте ги брчките (рецепт)

Секое утро на празен стомак јадете по една лажичка од овој напиток и резултатите ќе бидат...

Со овој рецепт брчките околу очите веднаш ќе исчезнат ! Тајната состојка е маслиново масло ! (рецепт)

Не ви се потребни скапи креми за негување на лицето, доволно е само да погледнете во кујната...

Како да направите совршени локни без топлина ?

Дали некoгаш им завидувате на жените со ракошни, здрави и совршено обликувани локни ? Со...

Видео: Зема ножици и стар градник, па направи нешто волшебно!

Пред да се ослободите од старите градници погледнете го ова видео за да видите како може да...

Ова е најбрз начин за да ја исчистете вашата рерна и тоа БЕЗ отровни хемикали.

Можеби звучи како магија. Но потполно е реално. Ужасните, тврдокорни  траги можете да ги...

Нашминкајте се како Кендал Џенер (видео)

Сакате совршено нашминкани очи како Кендал ? Со само неколу чекори ископирајте го нејзиниот...

Направи сама: Плетенка – круна!

Плетенките веќе неколку сезони се многу популарен тренд, додека една од најинтересните е...

Погледнете зошто лимонот се користи на пазувите … (видео)

Денес имаме море од производи кои се нудат на пазарот, а многу од нив содржат хемикали опасни...

Славна шминкерка открива – Заносни и дефинирани усни за неколку секунди! Дознајте го нејзиниот трик ! (видео)

Дали користите неутрални бои, или јаки нијанси на кармин не е важно, важно е правилно да ги...

Нема да ви треба ни игла ни конец. Од стариот џемпер направете ИН сукна само во два потези ! (видео)

Ако во вашиот гардобер имате стар џемпер кој одамна не е во мода, и пак ви е мал, не брзајте со...

И вие ќе се посомневате во нејзините гради… но, да ! Природни се. Научете го нејзиниот трик ! (видео)

Бујните гради се желба на сeкоја дама, но и сон на многу мажи.  Дамите кои природната не ги...

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите...

Направете сами: Капа и ракавици од стар џемпер

Сигурни сме дека во својот гардеробер имате барем неколку стари џемпери кои веќе подолго...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...

ВИДЕО: Интересен трик кој ќе ги израдува вашите дечиња

Може ли да исечете банана на парчиња, но без да ја излупите? Секако дека може! Погледнете го...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...