Категорија: DIY (Направи сам)

Направи сам: Шорцеви со чипка

Едно од најпопуларните парчиња летна облека се шорцевите со чипка, ако не ви паднало на ум да...

Внесете летно освежување на вашите омилени пернички

Не е потребно ниту игла, ниту конец. Само треба да го одберете совршениот материјал, да ја...

Направете сами: Летните сандали во ново руво

Ви покажуваме неколку начини на кои може да ги разубавите вашите сандали и да бидете спремни...

Летни декорации за вашиот дом

Со затоплувањето ни доаѓа желбата за освежување и на домот, чистењето и средувањето на...

Она кога имате вишок гајби за пиво, а немате базен

Или само вишок пиво… А уште немате базен!

Што сѐ можете да направите со книгите?

Книгите се толку прекрасни, што освен за читање може да ви послужат и во многу работи, па дури...

Совршен подарок: Букет од чоколатца

Полека доаѓа периодот  на матури, апсолвентски, свадби и секаков вид на прослави, а доколку...

Креативни полици за детска соба

На детските соби секогаш им требаат полици! Од една страна тие се декоративен дел во домот,...

Искреирајте си го сами најпознатото тренд здолниште за 2014

Најголем тренд оваа сезона се познатите „обвиткани“ здолништа или здолништа со „јазли“....

Како да го погодите клучот од дома „од прва“?

Веројатно ќе се чудите како не ви текнало порано на ваков начин да го искористите лакот за...

Направете сами: Лежалки од палети!

Доаѓа лето, иако времето ни навестува нешто друго :) Сепак ние сме оптимисти и ви нудиме идеи...

Направете креативни коцки лед

Да се направат коцки лед, е една од најлесните работи на светот, а и сите ги сакаат во својот...

Интересни идеи за вашите Велигденски јајца

Сакавте оваа година уникатно да ги украсите вашите јајца, а не знаевте како? Ние го имаме...

Куќа од палети

Навистина досега видовме многу креативни идеи за искористување на палетите. Но, дали...

Креативен татко ги создава најзабавните оброци за деца

Кога децата не сакаат да јадат, зошто наместо да ги принудуваш, не им го направиш ручекот...

Направете велигденски лепчиња во форма на зајачиња

Многу лесно и едноставно е да ги направите овие лепчиња. Потребни ви се само ножици за да го...

17 идеи за креативни сепариња за вашиот двор направени од палети

Доколку имате дрвени палети или делови од палети кои не ви требаат, пред да се одлучите да ги...

Едноставна и евтина велигденска идеја

5 креативни и корисни промени во домот

Сте размислувале ли некогаш старите непотребни работи, наместо да ги фрлите да ги...

Направи сам: играчки за вашето милениче

Миленичињата се како деца, сакаат по цели денови да си играат со играчки. Ако имате маче или...