Категорија: DIY (Направи сам)

Направете сами: Еве како да ја направите оваа кутија за Денот на Вљубените

Денот на Вљубените се ближи, еве како да ги изненадите вашите сакани. Понекогаш, најдобриот...

Направете сами: Идеи за декорација на соба за тинејџери

Неколку интересни и едноставни идеи за како да си ја декорирате Еве како креативно да го...

Направи сам: Украсни свеќи за Денот на вљубените

Денот на вљубените е одлична прилика да направите некои прекрасни декорации како овие свеќи...

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Направи сам: Миризливи шишарки

Ако сте сочувале неколку шишарки кои сте ги собрале минатата есен, ние ви откриваме начин...

Направи сам: Саксии од рециклирани палети

Овие саксии за цвеќиња можете да ги направите од рециклирани дрвени палети. Се прават лесно...

Направи сам: Романтични украси од тегли за Денот на вљубените

Креативен начин како да ги претворите обичните тегли во блескави украси за Денот на...

Направи сам: Модерна кафе масичка

Ако ви е потребна масичка за дневната соба која може да ви послужи и како наткасна во...

Направете сами: Неколку интересни начини како старите џемпери да ги искористите

Доколку џемперите ви застарат, ви стануваат мали или пак се променува модата, но тоа не значи...

Правило на 3 бои за волшебно украсување на домот: Како да го декорирате домот за време на празниците во духот на љубовта и среќата

Потрудете се вашиот дом да биде исполнет со мир, топлина и љубов за време на празниците! Ви...

Човечката имагинација навистина нема граници: Ова се најнеобичните новогодишни елки на светот

Доколку не ги обожавате класичните новогодишни елки, а сепак сакате да го украсите вашиот...

Лесно, брзо и евтино- направете ја најубавата декорација за Нова Година

Празничната магија веќе започна да ги загрева нашите души, но крајно време е новогодишната...

Креативни идеи за божиќни декорации во болниците кои особено им значат на пациентите

Персоналот во оваа болница е составен од тим на креативни луѓе. Тие прават сѐ за да ја...

Идеи за новогодишни декорации на масата

Време е да размислиме за декорирање на празничната маса. Новата година и Божиќните празници...

Направете сами – Супер креативни БОЖИЌНИ украси со помош на пластични шишиња

Новогодишните украси направени во домашни услови се секогаш најдобриот, најкреативниот и...

Неопходен детал за време на празниците: 3 совети за Божиќното цвеќе да ви трае и до една година!

Во продолжение прочитајте неколку совети со кои овој цвет ќе биде во полн цут и следниот...

Еве како правилно се сее Божиќната пченица: 5 чекори до бујна и зелена пченична трева!

Божиќната пченица е гордост на секоја домаќинка на празничната маса. Научете како правилно...

Невообичаена новогодишна елка која секој ќе посака да ја има во својот дом: Лесно и брзо направете ги најубавите новогодишни украси

Прекрасна и уникатна идеја за новогодишната елка … Овие украси лесно можете да ги...

(ВИДЕО) Направете сами супер лесни и брзи БОЖИЌНИ декорации

Доколку ви здосадија стандардните новогодишни декорации, ние ви споделуваме кратко видео...

Што да направите со терасата за време на есента: Оваа идеја целосно ќе ве фасцинира (ФОТО)

Направете есенска бајка на терасата – еве неколку одлични идеи! Студените денови веќе...