Категорија: Слободно време и забава

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...

Нетфликс достапен и во Македонија – првиот месец бесплатно – филмови и серии

Најпопуларниот видео стриминг сервис Нетфликс ги направи достапни своите услуги во над 130...

Најубавата божиќна песна од нашето детство

„Божиќна песна“ е изведена првпат во 1993 година на фестивалот „Златно славејче“. Музиката...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...

ВИДЕО: Интересен трик кој ќе ги израдува вашите дечиња

Може ли да исечете банана на парчиња, но без да ја излупите? Секако дека може! Погледнете го...

Видео: “Одржување” на улиците во Приштина, со најнова технологија

Кога станува збор за одмрзнување на улиците, Приштина може да се пофали со далеку напредна...

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Анџела Клејтон е 18-годишен костимограф од Лонг Ајленд, Њујорк, која за првпат започнала да...

БЕВМЕ ТОЛКУ РАЗЛИЧНИ, НО СЕПАК ТОЛКУ МНОГУ СЛИЧНИ, НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРКИ, ПОБЛИСКИ ОД СЕСТРИ

И покрај толку многу разлики, ние не се делевме, станавме едно, моето секојдневие не беше...

iPhone 6s има најбрза камера на пазарот

iPhone 6s и iPhone 6s Plus се победниците во одделот за најбрза камера. Со ова се замолчија сите...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...

Видео: Најлош момент да ти снема интернет

Една од најголемите нервози на 21 век е да ти снема интернет, особено кога збориш со девојка...

Викторија Лоба мистична и секси во новиот спот за „Опиум“

Откако на почетокот од месец декември ја објави дуетската песна „Киша и сунце“ со...

Што би направиле за мобилниот?

Експериментот го води Ештон Качер, прашувајќи учесници дали би се откажале од телефонот по...