Категорија: Слободно време и забава

Македонскиот цртан филм „Прасето кое сакаше да биде птица“ меѓу 20. најдобри во светот

Македонскиот цртан филм „Прасето кое сакаше да биде птица“ е финалист на најпрестижниот...

ОВА МОМЧЕ ГО ПЕЕ ПОПУЛАРНИОТ ХИТ „HELLO“ ПОДОБРО И ОД АДЕЛ!

Талентираниот tryzdin01 веќе неколку години пее свои верзии на песните од познатите светски...

Фото: Меси го купи најскапото Ферари во Европа

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси најверојатно го има во своја сопственост најскапо...

Инстаграм конечно за своите корисници има возбудлива и корисна новина

Од денес Инстаграм на своите корисници им нуди интересна опција. Сега корисниците на еден...

Луѓето се гладни за љубов а не за леб

Животните се среќни се додека се здрави и имаат доволно храна. За човечките суштества се...

Додаток за мобилен кој веднаш ги принта фотките (видео)

Недостаток на дигиталните фотографии е во тоа што при нивната изработката ги нема...

„Маша и Медо“ влегоа во клубот на YouTube милијардери

Популарниот руски цртан филм за деца за немирното девојче Маша и симпатичното мече стана...

ВИДЕО: Овие трикови може да ви се најдат на сите!

Crazy Russian Hacker е познат по своите луди, но и генијални идеи. Преку 5,5 милиони претплатници...

МНОГУ ГЛУМИМЕ, А МАЛКУ ЖИВЕЕМЕ!

Во животот поважно е да бидеш среќна, отколку вљубена. Се е пролазно. Туѓото срце побргу се...

Новиот спот на Бијонсе стана вистински хит (видео)

Иако пред само два дена го отпушти целиот нејзин тим сметајќи дека тие не придонеле доволно...

Метрото Tunnelbana во Стокхлом е вистинско уметничко дело

Метрото во Стохлом, кое се вика Tunnelbana се смета за едно од најдобрите во светот. Зашто е тоа...

КАВЕРОТ ЗА НОВИОТ СИНГЛ НА АДЕЛ Е АПСОЛУТНО НАЈСЛАДОК

Ако уште не сте фан новиот сингл на Адел “When We Were Young“ тогаш сигурно неговиот кавер ќе ве...

Необичен но пријатен и топол дом

Овој стан во Готхенбург Шведска, е доказ дека сивата боја на ѕидовите и темниот под можат...

Познатите слики ги пресликува на коса, а тоа изгледа неверојатно!

Стилистот Ursula Goff ја бои косата до совршеноство, инспирирана од познати слики! Серијата на...

Фејсбук го слави 12-от роденден, а вам ви подарува посебно видео

Фејсбук денес го слави својот 12-от роденден, а за на своите корисници да им оддаде почит и...

Кејт Винслет конечно призна: Роуз можеше да го спаси Џек

Многу љубители на филмот Титаник, сметаат дека Роуз можела да го спаси животот на Џек,...

АПЛИКАЦИЈА ЗА НАОЃАЊЕ БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ВО БЛИЗИНА

Сите сме во потрага по апликација која ќе ни покажува каде има слободна интернет-мрежа за...

Направете сами свечена фризура за две минути

Ве чека свадба или друг тип на прослава, наместо да дадете многу пари на фрузури кои може и да...

Во Франција, патишта од соларни панели

Издржливите соларни патишта стануваат реалност, а во блиска иднина, можеби и ти ќе можеш да...

Стресот ви е секојдневие? Направете сами „стрес топче“ за да си ги смирите нервите

Стесот ни е секојдневие. Брзото темпо на живот, напорните работни денови, проблемите од...