Категорија: Слободно време и забава

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ СМЕНИЛЕ ТЕТОВАЖИТЕ ВО ПОСЛЕДНИВЕ 100 ГОДИНИ

Кој би рекол дека за само 100 години артистите за тетоважи би можеле олку да напреднат?...

И вие ќе се посомневате во нејзините гради… но, да ! Природни се. Научете го нејзиниот трик ! (видео)

Бујните гради се желба на сeкоја дама, но и сон на многу мажи.  Дамите кои природната не ги...

БАРЕМ ДА БЕШЕ ПОДОБРА ОД МЕНЕ…

Ееее конечно душата ми се наполни, конечно покрај тебе таква каква што заслужуваш,таква...

ŠKODA освои награда со SmartGate – модерниот систем кој ги спојува автомобилот и мобилниот телефон

SmartGate му овозможува на корисникот да добива информации на својот мобилен уред за повеќе од 40...

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите...

Се враќа на ТВ екраните со два филма!

Британскиот комичар Ровен Аткинсон ќе го игра инспекторот Мегре во два филма кои ќе бидат...

ОД СКАПИ ПОДАРОЦИ, САКАМ ЉУБОВ И ВНИМАНИЕ

Па што ако е клошар? Што ако е криминалец? Што ако е пропалица? Јас не го сакам. А знаеш ли...

Три милиони долари за оној којшто ќе успее да го скрши ова стакло!

Стаклото е поставено на автобуска постојка со натпис – “Скрши го! Ако успееш во тоа, дома...

Погледнете ја рекламата за првиот паметен градник

Заборавете ги паметните часовници, најновиот модерен гаџет е паметниот спортски градник....

Направете сами: Капа и ракавици од стар џемпер

Сигурни сме дека во својот гардеробер имате барем неколку стари џемпери кои веќе подолго...

Видео: Мартија од Куманово го остави целото жири без зборови во “Пинкови Ѕвездички”

Македонската претставничка на шоуто “Пинкови Ѕвездички”, познатата Мартија Станојковиќ,...

НАШЕТО БЕШЕ ТОЛКУ ГОЛЕМО, А СЕПАК УСПЕШНО СКРИЕНО

И горевме. Жарчето гореше во нас. Секогаш. И секаде. И кога бевме во туѓи прегратки. Посебно...

Дали вреди да си инает, да си злопамтило? Дали вреди да им угодуваш на сите? Не. Не вреди, зошто животот ни е еден.

Ретко ја разбираме суштината на живеењето. Денес сфатив дека во една секунда можат многу...

На прв поглед помисливме дека се работи за таен трезор, а потоа…

Можеби апокалипса никогаш нема да се случи, но не е лошо да размислите за нешто вакво! Крадци,...

Трајче го освојува светот, ќе настапува во Америка

Трајче Ѓоргиев добил покана да учествува на музичкиот фестивал „Најдобра песна на светот...

Приказна која го менува погледот кон животот !

Белгискиот книжевник и свештеник Фил Мосманс успеал со свите зборови да им ја промени...

Ти немаш душа. Ти Си душа. Само што имаш тело. ! 14 моќни мисли од славниот писател !

Почетокот на годината е време кога се носат важни одлуки. Затоа сега е идеално време да ги...

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...

Нетфликс достапен и во Македонија – првиот месец бесплатно – филмови и серии

Најпопуларниот видео стриминг сервис Нетфликс ги направи достапни своите услуги во над 130...

Најубавата божиќна песна од нашето детство

„Божиќна песна“ е изведена првпат во 1993 година на фестивалот „Златно славејче“. Музиката...