Чек дис аут
Search

Категорија: Слободно време и забава

ИНСТРУМЕНТ СОЗДАВА МУЗИКА СО ПОМОШ НА 2000 ЏАМЛИИ

Шведскиот музичар  Мартин Молин има долгогодишно искуство со езотерични инструменти како...

Kiddle е сличен на Google – нов интернет прелистувач за деца

Kiddle е нов интернет веб прелистувач на Google за безбедно пребарување, наменет исклучиво за...

Отворена продавница без продавачи во Шведска

Во шведското градче Викен е отворена продавница во која  нема вработени ниту благајна, а...

Најголемиот аеродром во светот: Отворањето планирано за две години, а еве каде се наоѓа

Станува збор за проект вреден 10,25 милијарди евра и аеродром кој според својот обем и...

СРЕЌА Е ОНАА ЛИЧНОСТ ВО ЧИИ ОЧИ СЕ ПРОНАОЃАШ САМИОТ СЕБЕСИ

Среќа. Тоа е она за кое што живееме. Оној момент за кој нетрпеливо чекаме да се случи. Тоа е...

Кога талентот, желбите и делата ќе се спојат

Младата уметница Моника Ризовска ја одржа и својата втора самостојна изложба насловена...

10 куќи во САД кои се како од бајките

Од изолирани куќи во недопрената природа, до неверојатни цветни гради, ова се најубавите...

Скопје имаше душа…

Скопје имаше душа… му велел дедо ми на татко ми. Скопје имаше душа… Ми велеше татко ми мене....

Најпознатите народни рефрени на првиот детски фестивал „Фолклорна бајка“

Најпознатите изворни народни песни, во изведба на деца на возраст до 16 години ќе бидат на...

Направете сами: Балетанки на врзување

Се повеќе можеме да го почувствуваме крајот на зимата, и надоаѓањето на првите топли...

Ова пенкало може да црта и пишува во било која боја која постои во светот

Сакате да нацртате нешто во боја на праска? Нема проблем! А во зелена како јаболко? Повторно...

ЗАШТО ДА БИРАМЕ ТАГА, КОГА СРЕЌАТА ЧЕКА ДА И ЈА ОТВОРИМЕ ВРАТАТА?

Животот е карма, истовремено и голема кучка, богатство кое некој го губи прерано или некој го...

Дете мое, не е тоа таков рак, ќе пораснеш еден ден, ќе разбереш

Ми се смачи веќе од тебе, не сакам да слушам веќе за тебе, не сакам да те гледам. Не сакам да...

„Like“ на Facebook доби проширување: Реакциите им се достапни на сите во светот

Копчето „Like“ на Facebook доби „емотивно“ проширување. По неколкумесечно тестирање,...

DIY (НАПРАВИ САМ): ПОМ-ПОМ ЛАНЧЕ

Пом-пом „бушавите“ ланчиња се шарени, модерни и лесни за изработка. Можете да ги направите...

За сите CS:GO ентузијасти! Апликација која Ви нуди приказ на сите CS:GO производи сега достапна и за Android

Во време кога легендарната игра Counter Strike ја надминува својата слава стекната со 1.6 верзијата,...

Шарени камчиња

Креативноста на турчинката Шехназ Бач (Sehnaz Bac), која алика на морски камења со акрилни бои,...

ЗОШТО ИМАМЕ ИСПАКНАТИ РЕЦКИ НА F И J НА ТАСТАТУРАТА ?

Испакнатините на F и J на компјутерските тастатури се таму со цел да им помогнат на...

DIY – што да направите со тапи за вино

Собирањето на намирници за занаетчиски проект никогаш не било толку забавно. Дрвја од тапи...

Таткото зема дрвени палети а тоа што му го направи на своето бебе ќе ве остави без коментар

Таткото на ова бебенце сакаше да направи нешто посебно за своето мало момче. Немаше доволно...