Категорија: Слободно време и забава

Дубаи навечер изгледа како град од некој научно-фантастичен филм

Дубаи поради својот модерен и футуристички стил изгледа како измислен град од некој...

Ова е најбрз начин за да ја исчистете вашата рерна и тоа БЕЗ отровни хемикали.

Можеби звучи како магија. Но потполно е реално. Ужасните, тврдокорни  траги можете да ги...

Новите, усовршени модели на брендот „Audi“ се закитија со награди на четири континенти

Audi A3 триумфираше во Кина, а на Q7 не можеа да му одолеат Швајцарците и Австралијците. RS3 Sportback...

Лора Турунџиева: Писмо до сите татковци кои заборавиле колку деца имаат…

Како родител никогаш не научи да „пливаш“ … Тука се „удави“, и тоа во плиткото!!! Првото...

Застани девојко! Јас ќе ти ја кажам вистината!

Ти си вештачка а јас сум природна. Поминуваш покрај мене со крената глава и се правиш како да...

Пронашол изгубен мобилен телефон, влегол на Фејсбук профилот на девојката и напишал необичен статус

Маж од Австралија по име Лук пронашол изгубен мобилен телефон. Мобилниот го нашол на...

Нашминкајте се како Кендал Џенер (видео)

Сакате совршено нашминкани очи како Кендал ? Со само неколу чекори ископирајте го нејзиниот...

Направи сама: Плетенка – круна!

Плетенките веќе неколку сезони се многу популарен тренд, додека една од најинтересните е...

Погледнете зошто лимонот се користи на пазувите … (видео)

Денес имаме море од производи кои се нудат на пазарот, а многу од нив содржат хемикали опасни...

Славна шминкерка открива – Заносни и дефинирани усни за неколку секунди! Дознајте го нејзиниот трик ! (видео)

Дали користите неутрални бои, или јаки нијанси на кармин не е важно, важно е правилно да ги...

Корисниците воодушевени од новата опција на Скајп

Microsoft пред три дена ја лансираше опцијата Skype Translator, која е достапна за сите корисници на Windows...

Фото: Куќа во Малибу со дизајн инспириран од цртаниот филм Флинстонови

Во Малибу, Калифорнија има преубава куќа пештера, креирана по инспираија на цртаниот филм...

Класичниот звук на грамафонските плочи на нов модерен грамафон

Постои нешто уникатно во грамафонските плочи, заради кои секогаш се сакани од вистинските...

Еве како изгледаат денес нашите омилени „Млади бунтовници”

Поминаа 13 години од емитувањето на една од најпопуларните тинејџерски серии која сите верно...

Оваа екстерна батерија полни iPhone за само три минути!

Најголемата мана на сите смартфони е батеријата, а едно решение за тој проблем се преносните...

Љубов ли е што ли е?

Се чудам како годините ни поминуваат пред очи, една со друга, со таква голема брзина. Зошто ли...

Те сакам тато. Те сакам со сето мое срце, и со сета моја душа…

Живеам за тебе тато. Како можам да ти опишам со зборови колку те сакам тато? Како можам да ти...

Ќе остане ли Вибер бесплатен?

Вчера до корисниците на Вибер во неколку земји во светот им била испратена спам порака, со...

Одлична финта како да ја запалите колата ако ви се испразни акумулаторот

Полнењето акумулатор е долготраен процес, а за туркање требаат луѓе. Погледнете ја финтава,...

Видео: Направила куќа од 8м2 | Не е за верување како изгледа внатрешноста на куќата

Кога одлучила драстично да го промени својот начин на живот, потрошила 10.000 $ за нејзинот нов...