Категорија: Слободно време и забава

Дали вреди да си инает, да си злопамтило? Дали вреди да им угодуваш на сите? Не. Не вреди, зошто животот ни е еден.

Ретко ја разбираме суштината на живеењето. Денес сфатив дека во една секунда можат многу...

На прв поглед помисливме дека се работи за таен трезор, а потоа…

Можеби апокалипса никогаш нема да се случи, но не е лошо да размислите за нешто вакво! Крадци,...

Трајче го освојува светот, ќе настапува во Америка

Трајче Ѓоргиев добил покана да учествува на музичкиот фестивал „Најдобра песна на светот...

Приказна која го менува погледот кон животот !

Белгискиот книжевник и свештеник Фил Мосманс успеал со свите зборови да им ја промени...

Ти немаш душа. Ти Си душа. Само што имаш тело. ! 14 моќни мисли од славниот писател !

Почетокот на годината е време кога се носат важни одлуки. Затоа сега е идеално време да ги...

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...

Нетфликс достапен и во Македонија – првиот месец бесплатно – филмови и серии

Најпопуларниот видео стриминг сервис Нетфликс ги направи достапни своите услуги во над 130...

Најубавата божиќна песна од нашето детство

„Божиќна песна“ е изведена првпат во 1993 година на фестивалот „Златно славејче“. Музиката...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...

ВИДЕО: Интересен трик кој ќе ги израдува вашите дечиња

Може ли да исечете банана на парчиња, но без да ја излупите? Секако дека може! Погледнете го...

Видео: “Одржување” на улиците во Приштина, со најнова технологија

Кога станува збор за одмрзнување на улиците, Приштина може да се пофали со далеку напредна...

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Анџела Клејтон е 18-годишен костимограф од Лонг Ајленд, Њујорк, која за првпат започнала да...

БЕВМЕ ТОЛКУ РАЗЛИЧНИ, НО СЕПАК ТОЛКУ МНОГУ СЛИЧНИ, НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРКИ, ПОБЛИСКИ ОД СЕСТРИ

И покрај толку многу разлики, ние не се делевме, станавме едно, моето секојдневие не беше...

iPhone 6s има најбрза камера на пазарот

iPhone 6s и iPhone 6s Plus се победниците во одделот за најбрза камера. Со ова се замолчија сите...

Правете ги овие маски и вашето лице никогаш нема да има брчки !

Можеби е време да се посветите на природните решенија кои ќе се покажат доста ефикасни, а и...

Видео: Најлош момент да ти снема интернет

Една од најголемите нервози на 21 век е да ти снема интернет, особено кога збориш со девојка...

Викторија Лоба мистична и секси во новиот спот за „Опиум“

Откако на почетокот од месец декември ја објави дуетската песна „Киша и сунце“ со...

Што би направиле за мобилниот?

Експериментот го води Ештон Качер, прашувајќи учесници дали би се откажале од телефонот по...