Категорија: Слободно време и забава

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите

Кога ќе видите што се` можете да направите со вински шишиња, веќе никогаш нема да ги фрлите...

Се враќа на ТВ екраните со два филма!

Британскиот комичар Ровен Аткинсон ќе го игра инспекторот Мегре во два филма кои ќе бидат...

ОД СКАПИ ПОДАРОЦИ, САКАМ ЉУБОВ И ВНИМАНИЕ

Па што ако е клошар? Што ако е криминалец? Што ако е пропалица? Јас не го сакам. А знаеш ли...

Три милиони долари за оној којшто ќе успее да го скрши ова стакло!

Стаклото е поставено на автобуска постојка со натпис – “Скрши го! Ако успееш во тоа, дома...

Погледнете ја рекламата за првиот паметен градник

Заборавете ги паметните часовници, најновиот модерен гаџет е паметниот спортски градник....

Направете сами: Капа и ракавици од стар џемпер

Сигурни сме дека во својот гардеробер имате барем неколку стари џемпери кои веќе подолго...

Видео: Мартија од Куманово го остави целото жири без зборови во “Пинкови Ѕвездички”

Македонската претставничка на шоуто “Пинкови Ѕвездички”, познатата Мартија Станојковиќ,...

НАШЕТО БЕШЕ ТОЛКУ ГОЛЕМО, А СЕПАК УСПЕШНО СКРИЕНО

И горевме. Жарчето гореше во нас. Секогаш. И секаде. И кога бевме во туѓи прегратки. Посебно...

Дали вреди да си инает, да си злопамтило? Дали вреди да им угодуваш на сите? Не. Не вреди, зошто животот ни е еден.

Ретко ја разбираме суштината на живеењето. Денес сфатив дека во една секунда можат многу...

На прв поглед помисливме дека се работи за таен трезор, а потоа…

Можеби апокалипса никогаш нема да се случи, но не е лошо да размислите за нешто вакво! Крадци,...

Трајче го освојува светот, ќе настапува во Америка

Трајче Ѓоргиев добил покана да учествува на музичкиот фестивал „Најдобра песна на светот...

Приказна која го менува погледот кон животот !

Белгискиот книжевник и свештеник Фил Мосманс успеал со свите зборови да им ја промени...

Ти немаш душа. Ти Си душа. Само што имаш тело. ! 14 моќни мисли од славниот писател !

Почетокот на годината е време кога се носат важни одлуки. Затоа сега е идеално време да ги...

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...

Нетфликс достапен и во Македонија – првиот месец бесплатно – филмови и серии

Најпопуларниот видео стриминг сервис Нетфликс ги направи достапни своите услуги во над 130...

Најубавата божиќна песна од нашето детство

„Божиќна песна“ е изведена првпат во 1993 година на фестивалот „Златно славејче“. Музиката...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...

ВИДЕО: Интересен трик кој ќе ги израдува вашите дечиња

Може ли да исечете банана на парчиња, но без да ја излупите? Секако дека може! Погледнете го...

Видео: “Одржување” на улиците во Приштина, со најнова технологија

Кога станува збор за одмрзнување на улиците, Приштина може да се пофали со далеку напредна...

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Анџела Клејтон е 18-годишен костимограф од Лонг Ајленд, Њујорк, која за првпат започнала да...