Категорија: Слободно време и забава

Тајфата на Коки со своја изведба на Пушти коси од Зијан

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=wjNSIkZRkn4[/tube]

Новиот луксузен еколошки стан на Леонардо Ди Каприо

Додека обичните смртници витминот Ц го конзумираат преку исхраната, некој, како на...

Совршен подарок: Букет од чоколатца

Полека доаѓа периодот  на матури, апсолвентски, свадби и секаков вид на прослави, а доколку...

Жозефина

Жозефина    Ти не си Жозефина. Не сум ни јас Наполеон, но еве ти ти пишувам. Однапред знам...

„Прдни си самоуверено“ – килоти кои неутрализираат смрдеа

Компанијата „Мај шредис“ претстави „револуционерен“ производ – гаќи што ја...

Со златното дугме на Сајмон – момчињава директно во финале на Х Фактор!

Изведбата на овие феноменални момчиња ја расплака публиката и го натера Сајмон прв пат да го...

Видео: Велосипед со големина на чадор

  Еден италијански студент од инженерскиот факултет развил интересен прототип на...

Конечно The Simpsons и Family Guy во заедничка епизода

Објавени се првите фотографии од епизодата во која ќе бидат вкрстени The Simpsons и Family Guy....

Фото: Даниел и Жељко снимаат спот во Скопје за новиот дует

 Жељко Јоксимовиќ направил песна со првиот победникот на „Х Фактор Адриа“, Даниел...

Страста не е љубов

„Уште една тивка ноќ, која ме тера да размислувам. Земав дим од цигарата, толку силно што...

Ретро еротика

Џил Елвгрен (1914-1980) е култен уметник од средината на минатиот век кој останал запаметен во...

Инспиративна приказна: Надежта последна умира

Четири свеќи полека гореле. Во тишината се слушал нивниот разговор. Првата свеќа...

Тродимензионални цртежи на плажа

Jamie Harkins е артист од Нов Зеланд, чија страст е цртањето. Пространите плажи во неговата земја...

Анимирани постери на култни филмови

Постерите на култните филмови во поинакво издание. Надополнети со препознатливите сцени од...

Изгубени

Изгубени Во тмурните денови и глувите ноќи, кога меѓу илјадници луѓе сепак си сам, јас ќе...

Тетоважи од к’на како третман за пациентки болни од рак

Уметноста на цртањето на привремени тетоважи со растението к’на е во традицијата на...

Grace Ciao користи цветови за неверојатни модни дизајни

Grace Ciao е 22 годишна дизајнерка од Сингапур, која за своите дизајни, наместо секојдневните...

Чарлс Буковски ви дава лекции за животот: „Го сакав целиот свет или ништо.“

Чарлс Буковски бил поет, писател, новелист. Пишува без воздржување, за сите животни...

Зависноста од таблет е штетна по здравјето на децата

Едно неодамнешно истражување покажало дека бебињата и малите деца кои секојдневно играат...

1600 панди во Хонг Конг за подигање на свеста за загрозени животни

Уметникот Паоло Грангеон  работи на подигање на свеста за зачувување на загрозените видови...