Категорија: Слободно време и забава

ФОТО: 25 најкреативни статуи во светот

Нивото на креативност на некои уметници навистина ги преминува сите граници! И ние можеме да...

ФОТО+ВИДЕО: Веројатно не знаевте дека фудбалот може да биде олку креативен

Светското првенство изгледа сите ги инспирира! Некои фанови на фудбалот креативноста ја...

ФОТО: Оваа жена создава уметност на стомак на бремени жени!

Како што велат: уметноста прави чуда! А, кој е најдобриот начин за да го прославите...

Интересни потписи на 17 познати личности

Графолозите сметаат дека потписот е  “втора карактеристика” на личноста. Ви...

Билборди трансформирани во креативни домови за бездомници

Иновативен архитектонски дизајнерски тим од Словачка излезе со брилијантна идеја како да...

Малку поинакви „селфи“ фотографии пред огледало… и бојлер!

Ова се малку поинакви „селфи“ фотографии од оние на кои сме навикнати. Секоја чест за...

ВИДЕО: Скипи со нов летен хит – „Скинат џеб“

Денеска излезе новата песна на Скипи, насловена како „Скинат џеб“, а без сомнение ќе биде...

Речиси невидлив IPHONE 6 со сафирен дисплеј

    [tube]https://www.youtube.com/watch?v=5R0_FJ4r73s[/tube]

Фото: Среќа е … да имаш мрежа! Технички проблеми во мрежата на VIP!

Дел од корисниците на мобилниот оператор VIP, веќе неколку часа не се во можност да...

Фото: Ако на оваа слика гледате краставица, тогаш не сте во право. Погледнете уште еднаш!!!

Добро погледнете ги овие слики од овошје и зеленчук. Мислите дека сте сигурни во она што го...

Фото: Погледнете како изгледаше ГТЦ-Скопје во 1976година од страната на Жена парк!

Убаво било и во 1976година …    

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

ФОТО: Уникатна куќичка во Прага

Во една шума во Прага, лоцирана е оваа мала куќичка која е интересна по својот изглед, а...

Бледо-сива нијанса на вистина

 „Се чини дека во градов има многу љубов без бакнежи и бакнежи без љубов.“      Lauren Mars

Направете си камин за 650 денари, со барабанот од машината за перење

 Звучи малку чудно, ама ете некој и тоа го направил… А сега ќе ви покажеме како и вие може...

Шише за пиво на Хајнекен кое може да го употребите како тула

Идејата за вакво шише на г-дин Хајнекен дошла по посетата на Карибите, каде видел два...

Како ќе изгледа животот во 2025 година?

Наместо возачка дозвола ќе бараме дозвола за пилотирање, а од куќи до печат ќе биде...

Димитар Андоновски со нова песна и спот: Само тоа го можеш ти

 На својата промоција на деби албумот Ова небо знае се, Димитар го најави видео записот за...

22 слики со оптичка илузија кои ќе ве натераат двапати да размислите што гледате!

Велат дека човечкиот мозок е најфасцинантната работа, но, во исто време многу лесно може и да...

Предлог серија: Портокаловата е новата црна (Orange is the new black)

Ова е приказна за Пајпер Чапман, жена во триесетите години од животот, која е осудена на 15...