Категорија: Слободно време и забава

Портокал, мед, цимет.

Портокал, мед, цимет.   Портокал, мед, цимет. Исечено срце, потечени очи, испукани капилари....

Животинското царство на Индија – проект на уметникот Karen Knorr

India Song е проект на уметникот Karen Knorr преку кој ја воспева богата култура и митови на Индија....

Викенд предлог: 5 авантуристички филмови

За овој викенд ви ги препорачуваме едни од најдобрите авантуристички филмови, од кои секој...

Совршена дрвена куќичка за ноќ под ѕвездите

Неверојатната дрвена куќичка се наоѓа во резерватот Sabie Sand Reserve во Јужна Африка, поточно Lion...

Прекрасната “Сношти сакав да ти дојдам” во изведба на легендарните Аки Рахимовски и Горан Бреговиќ

Мла­да­та ак­тер­ка и му­зи­чар­ка Ја­на Сто­ја­нов­ска ја тол­ку­ва глав­на­та жен­ска...

Искреирајте си го сами најпознатото тренд здолниште за 2014

Најголем тренд оваа сезона се познатите „обвиткани“ здолништа или здолништа со „јазли“....

Пенкало со кое може да цртате во воздух

Замислете дека може да нацртате 3Д објект во воздух, баш на начин на кој што цртате фигури во...

Најважната животна лекција – Верба

Верба Често ја заборавамe онаа првата лекција, дека се поминувa. Ќе паднеш играјќи си, ќе си го...

Како да го погодите клучот од дома „од прва“?

Веројатно ќе се чудите како не ви текнало порано на ваков начин да го искористите лакот за...

Направете сами: Лежалки од палети!

Доаѓа лето, иако времето ни навестува нешто друго :) Сепак ние сме оптимисти и ви нудиме идеи...

Типично машко

„Ќе си речеш гад е, глупав е, ваков е, таков е. И кога ќе почнеш стварно да веруваш во овие твои...

Трепет

Трепет Ја сакам тишината, ја сакам кога сум до тебе. Само црцорењето на птиците и...

Некогаш и сега: Актерите од нашите омилени филмови од детството

Филмовите со кои израснавме во минатото беа толку добри, што ги гледавме одново и одново, без...

ТВ Серија: Како го запознав татко ви

Веројатно нема некој кој не ја гледал култната серија „Како ја запознав мајка ви“. Поради...

Љубов, страст и други перипетии

„Ноќта е смрдливо исполнета со љубов. Насекаде ја шири својата реа на страст, толку силно,...

Тајна

Тајна Да се сретневме во некои други времиња… Мистериозно, но познато лице. На некое добро...

Најдобрите реклами на Durex

Durex е најпознатата компанија за презервативи, со традиција од над 80 години. Освен тоа,...

Направете креативни коцки лед

Да се направат коцки лед, е една од најлесните работи на светот, а и сите ги сакаат во својот...

Домашната библиотека под конец

Прочитајте корисни совети како да ги наредите книгите во домашната библиотека. Ако имате...

20 идеи за удобни катчиња за читање книги

На страсните читачи не им треба место и време за читање на некоја книга, тие читаат секогаш и...