Категорија: Слободно време и забава

Фото: Среќа е … да имаш мрежа! Технички проблеми во мрежата на VIP!

Дел од корисниците на мобилниот оператор VIP, веќе неколку часа не се во можност да...

Фото: Ако на оваа слика гледате краставица, тогаш не сте во право. Погледнете уште еднаш!!!

Добро погледнете ги овие слики од овошје и зеленчук. Мислите дека сте сигурни во она што го...

Фото: Погледнете како изгледаше ГТЦ-Скопје во 1976година од страната на Жена парк!

Убаво било и во 1976година …    

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

ФОТО: Уникатна куќичка во Прага

Во една шума во Прага, лоцирана е оваа мала куќичка која е интересна по својот изглед, а...

Бледо-сива нијанса на вистина

 „Се чини дека во градов има многу љубов без бакнежи и бакнежи без љубов.“      Lauren Mars

Направете си камин за 650 денари, со барабанот од машината за перење

 Звучи малку чудно, ама ете некој и тоа го направил… А сега ќе ви покажеме како и вие може...

Шише за пиво на Хајнекен кое може да го употребите како тула

Идејата за вакво шише на г-дин Хајнекен дошла по посетата на Карибите, каде видел два...

Како ќе изгледа животот во 2025 година?

Наместо возачка дозвола ќе бараме дозвола за пилотирање, а од куќи до печат ќе биде...

Димитар Андоновски со нова песна и спот: Само тоа го можеш ти

 На својата промоција на деби албумот Ова небо знае се, Димитар го најави видео записот за...

22 слики со оптичка илузија кои ќе ве натераат двапати да размислите што гледате!

Велат дека човечкиот мозок е најфасцинантната работа, но, во исто време многу лесно може и да...

Предлог серија: Портокаловата е новата црна (Orange is the new black)

Ова е приказна за Пајпер Чапман, жена во триесетите години од животот, која е осудена на 15...

Креативни идеи за полици од скала

Ви треба место за вашите книги, или можеби за вашите цвеќиња? Тогаш разгледајте ги овие идеи...

Направете сами: Свеќник од џамлии

Доколку како мали сте си играле со џамлии, а сега не знаете што да им правите дома, ова е...

Видео: Конечно нова песна и нов спот на незаменливиот Слаткар заедно со Тајзи и Ферус! Погледнете го новиот летен хит …

Како и секогаш интересна песна, интересен спот на Слаткар заедно со Тајзи и Ферус. Спотот е...

11 куќи како од бајките

Кој не посакал бар еднаш во животот да живее во куќа како од бајките? Во светот има луѓе кои...

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones, но на големо разочарување на фановите, не...

Видео од птичја перспектива – Жељко Јоксимовиќ ја наполни арената Филип II

Во саботата на 21 јуни Жељко Јоксимовиќ го имаше својот најголем концерт досега во...

Лозано во потрага по девојката со вкус на мандарина

Прекрасен летен хит со спот снимен на атрактивни локации во Охрид и Струга. Лозано во...

Суперхикс со нов сингл „Мајмуни“

Како што наведуваат Хикси, Мајмуни е продолжување на сагата за Африка (истоимен хит)....