Категорија: Слободно време и забава

Букај: Човекот го има, не правото, туку должноста да биде среќен

Психолог, психотерапевт, драматург, но највеќе од сè – писател. Тоа е Аргентинецот Хорхе...

Омилената Jennifer Lawrence речиси гола во новиот X-man

Новиот “X-Men: Days of Future Past” го споменавме во најочекуваните филмски продолженија за 2014, а...

ФОТО: Што велите за корици од книги со Бијонсе?

Што е побеспрекорно од Бијонсе? Што велите за корици од книги со Бијонсе? Деновиве на...

Големата љубов е сега или никогаш

Со својот карактер кој на прв поглед изгледа безгрижен, Фредерик Бегбеде изнесува доста...

Книга: Опасно блиску – Линвуд Баркли

Љубители сте на крими трилери? Тогаш оваа книга е несомнено одличен избор за вас, која...

Дрејк со нова песна, која веројатно е напишана за Ријана

  Раперот Дрејк има нова песна – „Days in the East“, а веќе многумина велат дека песната ѝ ја...

ТВ Серија: Натприродно (Supernatural)

Главни улоги: Џаред Падалецки, Џенсен Аклс, Џим Бивр Жанр: фантазија, акција, трилер,...

6 најубави мостови во светот

Повеќето мостови, ја имаат својата основна функција, односно да нѐ пренесуваат од една на...

Направи сам: играчки за вашето милениче

Миленичињата се како деца, сакаат по цели денови да си играат со играчки. Ако имате маче или...

Направи сам: 4 креативни предмети од чаши за вино

Не е секогаш лесно да направите  домот да ви изгледа убаво и удобно место. Просторот мора да...

„До балчак“ на Столе Попов – дивиот исток на македонскиот режисер номиниран за Оскар

Македонскиот филм „До балчак“ претставува приказна од дивиот исток на македонскиот...

SheXpeare бенд со рок препев на „Признавам“ од Маријана и Росана

Оваа македонска музичка група има обичај почесто да прави препеви на странски песни, но...

Ентони Хопкинс за прв пат по 50 години го слуша валцерот кој го напишал

Хопкинс пред 50 години на хартија ги запишува новите на овој валцер, но имал премногу трема...

Пејачот Игор Митровиќ со ново уметничко име и нова песна

Игор Митровиќ од неодамна има ново уметничко име – Donnie Pixel, а вчера излезе и неговата...

Лампа за страсни книгохоличари

За вистинските љубители на книги, ова е неопходна алатка која секој би ја посакал....

Руски фотограф прави неверојатни фотографии со вистински животни

Рускиот фотограф Катерина Плотникова ги создава овие фотографии со вистински животни. Иако...

Заврши серијата „Како ја запознав мајка ви“

Последната епизода, ги потврди теориите на многумина кои велеа дека мајката во серијата...

Креативни визит картички

LEGO  визит картичка Google Search Result визит картичка Визит картичка за маникир Визит картичка во...

„Happy“ на Фарел Вилијамс во изведба на Boyce Avenue

Boyce Avenue се познати низ светот со нивните прекрасни преработки на најголемите хитови. Нивните...

5 едноставни трикови за вашата градина

Сигурно никогаш порано не сте се сетиле да ги употребите овие лесни трикови за разубавување...