Категорија: Слободно време и забава

Вкусови на погрешното

„Сите ние ја бираме таа посебна личност која е вистинската за нас. Меѓутоа, ако сте...

Првата песна на Алекс и Сиера – победниците на американскиот Х-фактор 2013

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=9g1YpDK7Dcg&feature=youtu.be[/tube]

ФОТО: Помеѓу реалноста и имагинацијата

Овој фотограф има неверојатен талент. Прави фотографии кои со својата креативност ги...

Она кога имате вишок гајби за пиво, а немате базен

Или само вишок пиво… А уште немате базен!

Ова се најубавите библиотеки во светот

Погледнете ги овие слики кои readingaddicts.co.uk ги одбра за најубави фотографии од библиотеки. Тие...

Фејсбук попушти: Вашата насловна фотографија и профил отсега нема да може да ги гледа секој

Фејсбук одлучи приватноста на своите корисници да ја направи посигурна, па така воведе...

Приказна за бракот:„Ќе те носам секое утро, сè додека смртта не нè раздели.​“

Приказна за бракот, интимноста, љубовта… Кога стигнав дома таа вечер жена ми ја...

Миле Кузмановски со нова балада „Презиме“

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=6XCnKj02jII[/tube]

ВИДЕО: Е, ама јас те сакам тебе – новата песна на Владо Јаневски

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=JqmxxxHLbmo[/tube]

ВИДЕО: Мимикрија – краток филм

Ова не е обичен филм. Ова е филм кој ги отсликува предизвиците на еден обичен млад човек, а и...

Некогаш и сега: Ѕвездите од серијата „Округот Оринџ“

Веројатно сите се сеќавате на култната серија „Округот Ориннџ“ , која се емитуваше кај нас...

ВИДЕО: Спотот за официјалната песна на Светското првенство во фудбал 2014

Денеска излезе спотот за „La la la“ , официјалната песна за Светското првенство во фудбал, кое...

ФОТО: Несекојдневен урбан дизајн во хотел во Амстердам

За денес ви го претставуваме хотелот Андаз во Амстердам, кој е сместен во историска зграда...

Бои на ентериери кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот

Стресот е секојдневна појава која ги мачи повеќето луѓе. За среќа, психолозите спровеле...

Убиството е правда

     „Убиството е правда“ Под тешките мрачни облаци, ноќта ги трошеше своите последни...

Што сѐ можете да направите со книгите?

Книгите се толку прекрасни, што освен за читање може да ви послужат и во многу работи, па дури...

Бјонсе и Џеј Зи со акционен трајлер за нивната турнеја On The Run

Колку холивудски ѕвезди може да собереш во еден трајлер, ама не за филм, туку за турнеја? Епа...

ФОТО: Луксузната куќа на Бон Џови

Луксузната куќа, која ја поседува пејачот Џон Бон Џови, моментално е на продажба по цена од...

Отровни, сурови чувства

„И така, во еден момент останав вџашена и наполно беспомошна. Чувствував како болката струи...

Кога си рековме збогум

Кога си рековме збогум Секое збогум боли. Боли неочекуваното, очекуваното и нашето. Пладне,...