Категорија: Слободно време и забава

9 најдобри италијански филмови

Италијанскиот талент и чуство за убавина и романтика ги има направено италијанските...

Погледнете ги уникатните дела на овој уметник

Уметникот Рашад Алакбаров, користи проѕирни предмети за да ги создаде неговите прекрасни...

ВИДЕО:Дали Даниел Кајмакоски пее подобро од својот татко?

Даниел Кајмакоски потекнува од музичко семејство. Неговиот татко пее стари македонски...

Уникатна колекција на Chanel во поп арт стил

Ревијата на Chanel без сомнение беше најочекувана во изминатиов моден месец. Вљубеници во...

Devious maids (нечесни слугинки) – серија по која полудеа жените ширум светот

Четири латино девојки кои имаат свои амбиции и соништа, работат за богатите и познатите во...

Свесна ли е што прави младата Илма?

Иако беше најавувана како специјален гостин, Илма Карахмет не се појави на концертот на...

Премиера на „Не сум славен, но сум Влав“ – првиот влашки филм

Тони Карамушат е познат филмски режисер, кој е фасциниран од 13-те неприкосновени вистини за...

6 најкреативни реклами на McDonald’s

         

Направете сами чергиче од камчиња за вашата куќа

Многу е лесно сами да направите чергиче за прагот на вашата врата во куќата или било каде во...

Креативни знаци за јавни тоалети низ светот

Ова се едни од најкреативните знаци за тоалети низ светот. Погледните ги!     

„Херои“-те се враќаат

За време на преносот на Олимпијада, американската телевизија NBC го најави враќањето на...

„Грејс од Монако“ на Оливер Дахан ќе го отвори 67-от Кански филмски фестивал

„Грејс од Монако“ на францускиот режисер Оливер Дахан ќе го отвори овогодинешниот Кански...

„The Lego Movie“ најгледан во америчките кина

Компјутерски анимираното остварување The Lego Movie, во првиот викенд од прикажувањето во...

Која е оскаровката Лупита?

Освојувајќи го Оскарот за најдобра актерка за споредна улога, 31-годишната Lupita Amondi Nyong’o...

„Fresh Guacamole“ е најкраткиот филм кој се најде меѓу номинираните за Оскар

„Fresh Guacamole“ е најкраткиот филм кој се најде меѓу номинираните за Оскар. Погледнете го!...

Објавен единствениот роман на Чарли Чаплин

Англискиот глумец Чарли Чаплин бил славен комичар, ѕвезда на немите филмови, режисер,...

Одблиску за четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones)

Се ближи премиерата на четвртата сезона на „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Додека сЕ уште сите...

Невидливи полици за книги

Овие полици се идеални доколку сакате за заштедите пари и простор, а истовремено вашата...

Како лесно да направите „омбре“ ѕид во вашиот дом

Следете ги сите чекори внимателно и направете сами ѕид во нијанси во вашиот дом!

13 најубави универзитетски згради низ светот

Сали за предавање на височина од која ќе ви се сврти во умот, библиотеки со стаклени покриви,...