Категорија: Слободно време и забава

Саем на книгата 2014

Саемот на книгата како една од најзначајните културни манифестации во земјата обезбедува...

Најубавите фонтани во светот

Овие дизајни се доказ за неверојатниот ум на човекот, неговата креативност и можноста да...

Кој ќе го замени Paul Walker?

Ќе биде ли заменет со неговиот брат Коди Вокер или со компјутерски генерирани ефекти, во...

Направи сам: лампа од пластични чашки

Ако ви е здосадено од дизајнот на вашата лампа и сакате да го смените, тогаш ние имаме едно...

За АУДИ нема црвено светло на семафорот

Најновата технолошка новина на Германскиот производител на автомобили е претставена на...

„Шутка Рома Рап“ ќе ја претставуваат Македонија во Франција

Раперите од скопската населба Шуто Оризари кои настапуваат со бенд во живо, вечерва (18 март)...

„Вистински детектив“ со Метју Меконахи и Вуди Харелсон: кино на малите екрани

Трансформацијата на Метју Меконахи од разголен „селјак“ во фасцинантен актер веќе му ја...

ФОТО: Креативни цртежи на лица како идеи за 1 Април

Извонреден избор на најкреативните цртежи на лица. Потребно е многу труд, трпение и...

Хелена Бонам Картер се враќа како Црвената кралица во продолжението на „Алиса“

Да живее кралицата! Односно, Црвената кралица, којашто ја играше Хелена Бонам Картер во...

Angelina Jolie за прв пат на филмското платно со својата ќерка

Во новиот филм на Angelina Jolie, Maleficent, се појавува нејзината ќерка Vivienne, а причината за тоа е ...

Втор дел од „Повикот на кукавицата“ (The Cuckoo’s Calling) – Наскоро…

Сега кога веќе сите знаеме дека Роберт Галбрајт е всушност псевдонимот на Џ. К. Раулинг, нема...

Светско, а наше!

Во изминатите години многу згради и објекти се изградија во Скопје во изминативе неколку...

Последна сезона на „Видовит“ (Psych)

Телевизијата USA Network официјално објави дека сегашната, осма сезона на серијата „Видовит“ ќе...

Дали Анџелина Џоли требала да го режира „Педесет нијанси – сиво“?

Иако снимањето на „Педесет нијанси – сиво“ заврши минатиот месец во Ванкувер, сè уште...

Омилените лажливки со групно селфи

Целата екипа на популарната серија Pretty Little Liars, вчера на истото место како познатото селфи на...

7 романи кои ќе ви го сменат начинот на кој размислувате за светот

Повеќето класични романи имаат забавна приказна, а некои се и трагични. Но, овие романи...

15 причини да читаме хартиени книги

    Блогерот Ланс Покер објави интересен текст во кој ги истакнува предностите...

100 книги кои вредат да бидат прочитани

Британскиот весник „Дејли телграф“ состави список од 100 книги кои секој од нас би требало...

Направете сами лампа со свеќа

Потребни материјали: • Тегла • Свеќа • Хартија • Ножици • Тенка жица • Лепак • Малку конец...

“Happy” на Фарел Вилијамс во една поинаква изведба

Ведрата и заразна песна на Фарел, која сите не прави среќни стана голем хит, а потврда за...