Категорија: Слободно време и забава

20 идеи за удобни катчиња за читање книги

На страсните читачи не им треба место и време за читање на некоја книга, тие читаат секогаш и...

Генијални спални за простории со скромни пропорции

Постојат неколку различни пристапи во создавање на генијално место за сместување на кревет...

Креативни и стилски идеи за свадбена торта

На вашиот ден, се мора да биде совршено. Почнувајќи од невестинскиот фустан, локацијата,...

Најкреативните торби за шопинг кои некогаш се измислени

Колку е подобар маркетингот- толку е поголема продажбата.  Целта на секоја реклама е да се...

Не верувам!

„Не знам дали од неискуство или од страв, порано верував на секој и во сѐ. Но како што...

Дали и вие сте едни од среќните фанови на Game of Thrones?!

Доколку редовно ја следите една од најпопуларните серии во моментов, Game of Thrones, тогаш сигурно...

„Туѓа си бескрајно“ во Универзална Сала

По повод 40 години успешна естрадна активност и во знак на големиот хит последниве 2 години...

80-годишна старица „растури“ на Британија има талент

Прифатете го советот и гледајте го видеото од самиот почеток и притоа не ја прескокнувајте...

Книга: Хипнотизер – Ларс Кеплер

Ова е книга која буквално ќе ве остави без сон и ќе ве освои во целост. Станува збор за еден...

За жените

Жена без драма, постои ли такво нешто? Кога и да ти е убав денот, она е тука за да ти го расипе и...

Интересни идеи за вашите Велигденски јајца

Сакавте оваа година уникатно да ги украсите вашите јајца, а не знаевте како? Ние го имаме...

Porsche Macan – Беби Cayenne во Скопје

Како што и личи на производител со реноме на Porsche, на многу инвентивен начин, во Скопје, во...

Опасно блиски

Една населба, една клупа и едно сонце кое едвај продираше низ облаците. Две срца кои...

Куќа од палети

Навистина досега видовме многу креативни идеи за искористување на палетите. Но, дали...

14 неверојатни „гаџети“ кои нема да ви се верува дека сеуште не ги поседувате

За жал за повеќето уреди нема соодветен македонски збор… Но, сликата сама по себе...

Црвениот тепих на MTV Movie Awards 2014

MTV филмските награди се оджаа во Лос Анџелес, вчеравечер на 13ти април во Нокиа Театарот....

MTV филмските награди 2014: The Hunger Games ги собраа наградите!

MTV во уште една забавна и лежерна атмосфера, ги додели овогодинешните филмски награди...

Од денес го мразам

Решив. Од денес вртам нов лист. Од денес го мразам. Го мразам како Цеца и Аца Лукас во Скопје;...

Креативен татко ги создава најзабавните оброци за деца

Кога децата не сакаат да јадат, зошто наместо да ги принудуваш, не им го направиш ручекот...

„Црно-бел“ спот на Брејк за песната „Болиш“

Емотивната балада „Болиш“ на Дарко Гелев Брејк го доби својот видео запис. Во црно-белото...