Категорија: Слободно време и забава

„Реквием за една есен“

 Реквием за една есен   Ако некогаш Земјата реши да престане да се врти, а времето од инает...

ВИДЕО: После цели 20 години – продолжение на „Глупав и поглупав“

Се сеќавате ли на Хари и Лојд, оние на чија глупавост се смеевме до солзи? Да, да, тоа беше пред...

ВИДЕО: Најмладиот багерист во Македонија доаѓа од Струмица- 4 годишно момче управува како професионалец

Детенцето од село Свидовица – Струмица,  кое најверојатно нема повеќе од четири години,...

„Пеперутка“ : Кога сфаќаш дека среќата е момент…

Пеперутка Тебе толку ли ти е тешко да застанеш за момент, да земеш длабок здив и да се прашаш...

Петтата сезона на „Слатките мали лажливки“

Драмата продолжува, дали ќе се расветли вистината или сплетките продолжуваат? Лажливките се...

Емоционално дисфункционални

„Едноставно, се случи. Се вовлековме под канџите на страста. А и што знаевме тогаш, доволен...

Човек живее во Боинг 727 сред шума

Колку од вас имаат некој сон што мислат дека е невозможен? Колку од вас се потрудиле да го...

Измислени 16 нови забавни и креативни капачиња за шишињата на Кока Кола

Кока Кола создаде 16 црвени завртки на капачиња кои ги трансформираат бескорисните капачиња...

Инспиративна приказна: Број ги благословите, а не проблемите!

Број ги благословите, а не проблемите! За  време  на  едно предавање, говорникот зел бел лист...

Направи сам: Шорцеви со чипка

Едно од најпопуларните парчиња летна облека се шорцевите со чипка, ако не ви паднало на ум да...

Новиот хит на PSY FEAT. SNOOP DOGG

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=HkMNOlYcpHg[/tube]

Инспиративна приказна: Ќерко најди некој кој ќе ја цени твојата љубов

Кога веќе пораснав, татко ми прв пат ме виде како плачам, како се однесувам дрско кон секого.,...

Предлог серија: Црната листа (The Blacklist)

Оваа мистериозна крими – драма, дејството го има во ФБИ, а ним на помош им е еден од...

Биба Додева со „Врати се“ е победникот на 29тото издание на Макфест

Вчеравечер во Штип се одржа финалната вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест 2014“....

Денес и утре урбано будење на Скопје

Графити, скејт, блејд, бајк, стрит бол, брејкденс, баскет, хип хоп натпревари, работилници...

Со најновата опција Фејсбук ве слуша што зборувате?!

 “Прислушување” е новата опција на мобилната апликација на Фејсбук за препознавање на...

Во Скопје кино под отворено небо

Секоја недела во јуни, на некоја невообичаена локација во Скопје ќе биде прикажан по еден...

Внесете летно освежување на вашите омилени пернички

Не е потребно ниту игла, ниту конец. Само треба да го одберете совршениот материјал, да ја...

10 екстремно луди тетоважи на брадавици

Уличката со нерамна калдрма

 Уличката со нерамна калдрма Многу често мирисот на есен го надвјасува просторот околу...