Категорија: Слободно време и забава

Шок на доделувањето на Греми наградите: Ѕвездите во солзи му оддадоа почит на славниот кошаркар

Свеченоста на доделувањето на Греми наградите ја отвори Lizzo со песните “Truth Hurts” и...

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Направи сам: Миризливи шишарки

Ако сте сочувале неколку шишарки кои сте ги собрале минатата есен, ние ви откриваме начин...

Направи сам: Саксии од рециклирани палети

Овие саксии за цвеќиња можете да ги направите од рециклирани дрвени палети. Се прават лесно...

Направи сам: Романтични украси од тегли за Денот на вљубените

Креативен начин како да ги претворите обичните тегли во блескави украси за Денот на...

Мојот живот игри без граници уморна приказна, скинати страници празни неиспишани…

Денес Тоше би наполнил 39 години. Нѐ напушти на трагичен начин пред 13 години. Од надворешна...

Направи сам: Модерна кафе масичка

Ако ви е потребна масичка за дневната соба која може да ви послужи и како наткасна во...

Таа помина низ пеколот, а се врати како ангел!

Толку си  дива, не може никој и ништо да те скроти и немој да го дозволиш тоа, прекрасна си баш...

„Прво правило е никогаш да не се откажеш. Второто е секогаш да се сеќаваш на првото“ Ал Пачино

Алфредо Џејмс Пачино е американски актер, режисер и сценарист. Најпознат е по своите...

Никогаш нема да почувствува среќа оној чие срце е исполнето со омраза

Не е среќата во материјалните нешта, среќата е начин на кој гледаме на светот. Тоа е важно....

Секој и сѐ доаѓа во нашиот живот со причина: Мудри лекции за склад, среќа и мир

Не го доживувајте животот премнигу сериозно. На крај никој не останува жив. Смејте се....

Тајзи го промовираше новото видео за „Сине“

Денеска, на каналот на Балкатон на „Јутјуб“ беше промовирано новото видео и песна на Драган...

Италијанскиот бенд со британски вкус – „New Candys“ во Скопје!

Новата, прогресивна музичка сензација, алтернативниот италијански бенд „New Candys“, доаѓа во...

Направете сами: Неколку интересни начини како старите џемпери да ги искористите

Доколку џемперите ви застарат, ви стануваат мали или пак се променува модата, но тоа не значи...

Емотивни фотографии кои најдобро го доловуваат раѓањето на нов живот и борбата на мајката! (ФОТО)

И покрај тоа што раѓањето е нешто најприродно и најблагородно, единствената причина поради...

Кога нешто сакаш многу силно и веруваш, тоа ќе дојде, Бог ќе ти го испрати!

10 прекрасни мисли кои ќе ви помогнат да имате позитивен став во животот! 1. Најголемиот...

Приказна за двата волци: Се чита за 10 секунди, а поуката останува вечно!

Добро размислете за овие зборови! Може да ви го променат животот! Разговарале еден стар...

Најпознатиот македонски зурлаџија со нов музички проект

Најпознатиот македонски зурлаџија Џељо Дестановски сними музичко шоу со познати музичари и...

Сузана Гавазова и Балкан Бенд ви го претставуваат најновиот заеднички проект

Доколку се вложат голем труд, енергија и финансии, тогаш и кај нас може да се понуди...

Атиџе верува дека Медена земја ќе освои Оскар: Мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

„Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е македонскиот кандидат за Оскар во...