Категорија: Технологија

Оваа апликација ќе препознава дали има бактерии во храната

Постојат малку методи со кои може ефикасно да се спречи труење од храна. За да ја тестираме...

Samsung Galaxy S9 ќе ги има следниве две функции кои iPhone X не ги поседува

Гиганстската компанија Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон Samsung Galaxy S9 на 25-ти...

Од што сте зависни вие? Huawei во новата реклама ни покажува што се крие зад зависноста од телефони

Huawei во новата кампања #AddictedToYou ни ја покажува реалноста зад зависноста од телефоните. Не сме...

Oвие изуми ќе ни ја олеснат иднината

Мора да признаеме дека со развојот на новата технологија животот навистина ни е олеснет....

Ова се најлошите лозинки за изминатата година. Дали е и вашата меѓу нив?

Втора година по ред, најлоша лозинка е 123456, а на второ место се наоѓа „password“. Нова на листата...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за играта „Супер Марио“

Дали се сеќавате на играта „Супер Марио“? На луѓето родитени во 90-тите години ќе им побуди...

Роботот Софија со своја модна фотосесија за британско списание “Stylist”

Роботот Софија се најде на насловната страна на модно британско списание...

Huawei ќе го претстави паметениот часовник со куќиште чувствително на допир

2018 година ќе биде година на бројни иновации на многу производители. Еден од нив е и кинеската...

Како ќе изгледа новиoт Samsung Galaxy X?

Samsung на своите партнери им овозможи да видат како ќе изгледа идниот  Samsung Galaxy X, кој е речиси...

Со новиот сет на нозе ги направите првите мали чекори (ВИДЕО)

Софија е најнапредниот робот создаден од страна на Hanson Robotics. Неодамна, таа доби новиот сет...

Oва се двете најголеми иновации кај паметните телефони за 2018 година

Оваа година ќе се имплементираат две големи иновации кога станува збор за паметните...

Samsung произведе најдобри три лаптопи со најиздржливи батерии

 Samsung ги претстави трите нови лаптопи со подобрени батерии. Првиот лап топ е Notebook 9 Pen кој што...

Samsung Galaxy S9 започнува со продажба во март

Својот најнов телефон, Galaxy S9, Samsung планира да го претстави веќе во февруари, додека...

Интернетот во минатото

Kомпјутерите не биле централниот дел во нашите животи. За луѓето кои не го искусиле,...

Започнува продажбата на iMac Pro

Започна продажбата на новиот iMac Pro и е со почетната цена од 4,999 долари. Новиот iMac Pro се...

Паметен телефон кој може да се користи 7 дена без да се наполни

“Oukitel” ќе го лансира паметниот телефон со батерија од околу 11.000 mAh на почетокот на...

Корисниците на Инстаграм можат да следат хаштагови

Instagram повторно објави нешто ново. Овој пат, објави нова функција која им овозможува на...

Наскоро пристигнува батеријата од соништата

Американските научници од Joint Center for Energy Storage Research кои што се занимаваат со проучување на...

Apple ја купува популарната музичка апликација Shazam

Aмериканскиот гигант Apple се подготвува да ја купи мобилната апликација Shazam за рингтонови и...

Jaпонците се светлосни години пред нас

Јапонците важат за луѓе кои знаат како да си го направат животот да им биде поубав и полесен....