Категорија: Технологија

Фото: Среќа е … да имаш мрежа! Технички проблеми во мрежата на VIP!

Дел од корисниците на мобилниот оператор VIP, веќе неколку часа не се во можност да...

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

Како ќе изгледа животот во 2025 година?

Наместо возачка дозвола ќе бараме дозвола за пилотирање, а од куќи до печат ќе биде...

PayPal, конечно достапен и во Македонија

Македонските граѓани конечно, по години исчекување, ќе можат да ги користат услугите на еден...

ВИДЕО: Најмладиот багерист во Македонија доаѓа од Струмица- 4 годишно момче управува како професионалец

Детенцето од село Свидовица – Струмица,  кое најверојатно нема повеќе од четири години,...

Со најновата опција Фејсбук ве слуша што зборувате?!

 “Прислушување” е новата опција на мобилната апликација на Фејсбук за препознавање на...

Сосема поинаков 3Д ултразвук со кој бебето се гледа како никогаш порано

Обичните ултразвуци им овозможуваат на родителите првата слика од своето бебе да биде во...

Audi Q3 кампер – совршено за авантуристи и кампери!

И други автомобилски компании го имаат истражувано овој концепт на автомобил + шатор. Mini Cooper...

Видео: Летачка достава на пица?

Во Индија, ако нарачате пица од Франческо пицеријата, многу брзо летачки објект ќе ви го...

Фејсбук попушти: Вашата насловна фотографија и профил отсега нема да може да ги гледа секој

Фејсбук одлучи приватноста на своите корисници да ја направи посигурна, па така воведе...

Новиот луксузен еколошки стан на Леонардо Ди Каприо

Додека обичните смртници витминот Ц го конзумираат преку исхраната, некој, како на...

Зависноста од таблет е штетна по здравјето на децата

Едно неодамнешно истражување покажало дека бебињата и малите деца кои секојдневно играат...

Porsche Macan – Беби Cayenne во Скопје

Како што и личи на производител со реноме на Porsche, на многу инвентивен начин, во Скопје, во...

14 неверојатни „гаџети“ кои нема да ви се верува дека сеуште не ги поседувате

За жал за повеќето уреди нема соодветен македонски збор… Но, сликата сама по себе...

Heartbleed bug, причината зошто веднаш треба да си ги смените лозинките кои ги користите на Интернет!

Heartbleed bug, за кој многу се зборува изминатата недела, претставува “најопасниот...

Моќен и фраерски мотор вреден 137.000$

При комбинирање на талентите на човекот кој ги дизајнирање светлите тркала во филмот „Tron:...

За АУДИ нема црвено светло на семафорот

Најновата технолошка новина на Германскиот производител на автомобили е претставена на...

Вашиот „смарт“ телефон сега попаметен со новиот КитКат оперативен систем

КитКат 4.4 Паметен, едноставен и лично ваш. Полиран и усовршен дизајн, подобри перформанси и...

Сон под ѕвездено небо

Уникатно чувство како да спиете под отворено небо, а убавината е дека нема комарци. Уникатно...

Мобилни апликации за следење на овулацијата и месечниот циклус

Апликациите за следење на менструалниот циклус се можеби едни од најпрактичните апликации...