Категорија: Технологија

Омилената играчка од 90-тите години се враќа на пазарот

Се сеќавате ли на играчката „Чибичан“, која беше многу популарна во 90-тите години? ...

Apple наскоро ќе лансира телефон по пониска цена

Aмериканската компанија Аpple во следните неколку месеци може да лансираат нов, поевтин iPhone....

Facebook направи апликација за деца “Messenger Kids“од 6 до 12 години

Facebook ja најави новата апликација која е наменета за корисниците од 6 до 12 годишна возраст....

Facebook воведе опција за спречување на самоубиство

Најпопуларната социјална мрежа Facebook доби уште една опција, која е наменета за спречување на...

Honor го претстави новиот Honor 7X

Компанијата Honor го претстави својот нов паметен телефон Honor 7X.  Се работи за наследник на...

Samsung работи на новите модели од S серијата

Samsung веќе интензивно работи на новите модели од S серијата – S9 и S9 Plus. Новите модели ќе...

Скапоцено домашно ѕвонче со камера чини 100 000 долари

Компанијата Ring која се занимава со производство на апарати за домаќинство, го претстави...

Инстаграм од сега ќе ги подржува три нови јазици

Претходно, корисниците на социјалната мрежа Инстаграм можеа да пишуваат коментари на...

Кина започна да го гради првиот „Шумски град“ со над 1 милион дрвја и растенија

Паланинската област Liuzhou во јужна Кина ќе биде домот на шумскиот град кој ќе го создаде...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Фејсбук воведе систем за бришење „одмаздничко порно“

Фејсбук претстави нов систем што би требало да ги спречи оние кои ќе сакаат да објават туѓи...

Новите Самсунг телевизори претставени во парискиот Лувр

Париз, 15. Март 2017 – Самсунг (Samsung) ги претстави новите детали во врска со својата палета...

Јапонски мобилен телефон кој можете да го миете со сапун!

Најчесто треба да избегнувате вашите мобилни телефони да имаат допир со вода, а не па со...

Тесла автопилот – спречува и предвидува сообраќајки пред истите да се случат (ВИДЕО)

Најновиот изум на Тесла колите – Тесла автопилотот, кој дефинитивно е нешто неверојатно....

Што ќе се случи ако го притиснете копчето старт/стоп за време на возење?

Дали некогаш сте се запрашале што може да се случи ако за време на возењето случајно го...

Амазон ќе гради воздушни магацини

Компанијата Амазон предаде патент за лебедечки магацини во кои би ги чувал производите за...

Фејсбук воведува нова функција против ширењето на дезинформации

Социјалната мрежа Фејсбук (Facebook), во петокот, најави воведување на нови функции за борба...

Дали вака ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8?

Сѐ повеќе почнаа да кружат гласините за новиот паметен телефон на Samsung, моделот Galaxy S8, а...

Претставен е Никола – камионот на иднината!

Деновиве компанијата Nikola Motor Company го претстави „камионот на иднината“ кој што на...

Кинеската копија на Range Rover Evoque станува оригинал?

Брендот LandWind одлучил за радикално да го рестилизира својот кросовер модел X7 којшто во...