Категорија: Автомото

Форд го претстави новиот ѕвер наменет за стазите на брзините

GT Mk II е модел создаден само за тркачки стази. Форд го претстави новиот автомобил и се...

Во Скопје се прославија 60 години на легендарниот модел Mini

Во саботата на плоштадот Делфина во населба Влае – Општина Карпош, Скопје, здружението...

На 8. јуни ќе се одржи изложбата на олдтајмер возила за одбележување на 60. роденден на Мини Морис

АМК РПМ и Класик Мини, како здружение на ентузијасти на автомобилите организираат...

Автомобил Мерцедес произведен 1985 година се продава за 57 000 долари (галерија)

Автомобил Mercedes Benz 500 SEC AMG модел произведен во 1985 година се продава за 57 000 долари на интернет....

Картинг трки и интервју со Христо Ковачи – дебитант и најмлад учесник на картинг трки

Викендов покрај многубројните настани, се одржа и првата трка од картинг шампионатот на...

Дали сте подготвени за новиот Голф 8? (ГАЛЕРИЈА)

VW компанијата открива дека новиот Голф 8 ќе почне да се произведува во септември и веќе во...

Новиот Nissan Sylphy ќе го задоволи сечиј апетит

Посетителите на саемот за автомобили во Шангај имаат можност од блиску да го видат новиот...

За прв пат во Македонија се одржува меѓународниот настан „1st Skopje Vespa Days 2018“

Следните денови во Скопје ќе се одржи еден поинаков и креативен настан кој ќе го обедини...

Виктор Давидовски и ‘PSS Racing Team’ се прв македонски тим на Европскиот TCR шампионат

Овој викенд во Тренд Гастро Бар со свечена промоција на PSS Racing Team, Виктор Давидовски и новото...

Вака изгледа лудо дизајнираниот Ферари од 1993 година (ВИДЕО)

Афирмираниот германски дизајнер Bernd Michalak го изградил овој единствен автомобил врз основа...

Се продава караванот на легендата Михаел Шумахер! А цената? Па и не е толку висока!

Берлински дилер на половни автомобили понуди каравански Mercedes E55 AMG од 1998-та година којшто му...

Третиот мото собир во Свети Николе (фотографии)

Во сабота, на 04 јуни 2016 во Свети Николе се одржа третиот по ред мото собир, организиран од...

Роси: Беше тежок викенд, но мора да бидам задоволен

Италијанскиот возач во Јамаха, Валентино Роси последната трка во Мото ГП шампионатот за...

Иџе Стефановски славеше на легендарната „Хунгароринг“ (видео)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски стигна до победа на првата трка од...

ВИДЕО: Тешка несреќа на Фернандо Алонсо во Австралија

Пилотот на Мекларен Хонда Фернандо Алонсо помина без посериозни повреди во страшната...