Категорија: Кошарка

Леброн Џејмс – голем играч, но уште поголем човек!

Откако се појави на теренот кошаркарот Леброн Џејмс, веднаш беше јасно дека е предодреден за...

Турнирот „Street Basket AK“- Sinalco Arena и оваа година ќе се одржи традиционално на игралиштето во Автокоманда. Пријавете се за учество!

Турнирот насловен „Street Basket AK“- Sinalco Arena и оваа година ќе се одржи традиционално на 8. и 9. јуни...

Револуција во Лејкерс: Покрај Леброн Џејмс пристигна уште една голема ѕвезда, се чекаат потписи на уште две

Трансферот на Леброн Џејмс од Кливленд во Лос Анџелес Лејкерс предизвика тектонски...

Еден од најдобрите турнири во уличен баскет, АК2018 заврши успешно

Турнирот во стрит баскет кој се одржа во населбата Автокоманда заврши успешно, давајќи...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за кошарката (ВИДЕО)

Кој ја измислил кошарката, која денес е еден од најпопуларните спортови во светот? Како...

Меџик Џонсон: „Нема никогаш да постои уште еден Коби Брајант“…се пензионираше великанот од НБА лигата!

После 20 годишна кариера, броевите 8 и 24 со кои играше великанот на НБА лигата и еден...

Кошаркарките ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Македонската женска кошаркарска репрезентација ги доби своите противници во...

Антиќ сеуште размислува дали ќе игра за репрезентација?

Македонската кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за настап во...

Спарси го декласираа Кливелнд, Нов трипл-дабл на Вестбрук

Актуелниот шампион во НБА лигата Кливелнд доживеа дебакл во Сан Антонио и ја загуби првата...

Тодор Гечевски заминува во кошаркарските легенди!

По повод 70 години од формирањето на кошаркарскиот клуб Работнички, утре во петок на 30-ти...

Докторот повторно со добитен тикет и тоа од 42.315 денари

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”THE DOCTOR”, повторно...

Кошаркарите на Куманово го победија МЗТ во Скопје

Куманово неочекувано поведе со 1-0 во финалната серија од кошаркарскиот плејоф, откако...

Поради загубен облог, Антиќ со нов имиџ (Фото)

Тимот во кој што настапува нашиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, Фенербахче, беше...

 Ставил 2 натпревари од НБА да завршат нерешено и добил 20.827 денари

Нашиот пријател Али ставил на еден тикет 2 кошаркарски натпревари од НБА да завршат...

Кладилниците немаат мир од Дамевски Блогер! Денес повторно добитен … 

Нашиот Среќен пријател – Дамевски Блогер повторно објави добитни тикети...

ФИБА не ја признава АБА лигата

Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА), во овој облик не ја признава регионалната АБА...

ЖЕНСКИ НАТПРЕВАР: Ова го може само ”плавуша”!

Женските У-17 кошаркарски репрезентации на Словачка и Мексико се актери во веројатно...

Страшно забивање на „кралот“: Моќниот Леброн го запали Кливленд (Видео)

Кливленд Кавалирс на крилата на Леброн Џејмс поведе со 2:0 во пресметката со Детрои Пистонс....

Антиќ со мајагери го поздрави Диксон (видео)

Фенербахче се пласираше на завршниот турнир во Евролигата откако со убедливи 3:0 го надигра...

ФИБА ја исфрли Македонија од европските квалификации?

Македонската кошаркарска репрезентација е дел од групата на 14 репрезентации на кои им се...