Категорија: Останати спортови

Внесувала околу 3.000 калории дневно, а потоа го променила ОВА и изгубила 30 килограми. Ова е нејзината тајна!

Ели Фишер изгубила околу 30 килограми за нешто помалку од една година на потполно здрав...

Што е SUP? (Standup Paddleboarding)

SUP претставува акроним од англискиот јазик кој значи Standup Paddleboarding. Слично како и многу други...

Отсега и ти можеш да придонесеш за развојот на здраво општество. Приклучи се на „Европската недела на спортот“!

Агенција за млади и спорт на Република Македонија за прв пат аплицираше во Програмата на...

Оваа млада прекрасна жена е посебна. Погледнете зошто!

Младата 22 годишна сноубордерка Brenna Huckaby на прв поглед не се разликува од своите врснички кои...

Партнери на мразот, но и во приватниот живот. Ова се брачните парови на Олимписките игри

Во Пјонгчанг се натпреваруваат околу десет љубовни парови, а три од нив се брачни...

Пред само 11 месеци Марк се бореше за својот живот а денес освои бронзен медал на Олимпијада

Канаѓанецот Марк Мекморис го освои бронзениот медал во категоријата слоупстајл во сноуборд...

По 33 години: Алфа Ромео се враќа во Ф1

Италијанскиот автомобилски гигант „Алфа Ромео“ повторно ќе учествува во шампионатот...

Иџе со видео порака: Овие пехари се за сите Македонци!

Македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе оствари фантастични резултати на патеката...

МАКЕДОНКА ОСВОИ ЗЛАТО НА ПАРАОЛИМПИЈАДАТА ВО РИО!

Микела Ристоски го освои златниот медал во скок во далечина на Параолимпијадата во Рио. Во...

Тоа го може само Јусеин Болт!

Откако стана првиот атлетичар во историјата кој успеал да освои злато на три последователни...

Мајката на Болт сака тој да се смири и да основа семејство

Усеин Болт планира да оствари троен успех на Олимписките игри во Рио, но неговата мајка има...

СИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ДЕБЕЛА, А ТАА ИМА САМО 44 КИЛОГРАМИ: ЗА ОВАА ЖЕНА ЗБОРУВА ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Гимнастичарката од Мексико предизвика вистински хаос само со своето појавување на...

Позелене еден од Олимписките базени!

Еден од базените во олимпискиот центар “Maria Lenk” во Рио ја промени бојата од азурно сина...

Зошто олимпијците ги гризат златните медали?

Сајмон Вистлер објаснува зошто олимписките спортисти често се фотографирани како ги гризат...

ОД БЕГАЛКА ДО ОЛИМПИЈКА: ЗАЕДНО СО СВОЈАТА СЕСТРА СПАСИЛА БЕГАЛЦИ ВО ЧАМЕЦ ТУРКАЈЌИ ГО ДО КОПНОТО!

Јусра Мардини имала само 17 години кога со својата сестра избегала од Сирија. На нивниот...

Легендарната манекенка Жизел Бундхен и голи танчерки на отворањето на ЛОИ во Рио

Веќе се бројат деновите до спектакуларното отворање на Олимписките игри во Рио, а како се...

Погледнете ја една од најжешките одбојкарки

Винифер Фернандез е 21 годишна одбојкарка, која игра за Доминиканската република. Нејзините...

Прв трофеј за Србија во Светската одбојкарска лига

 Репрезентацијата на Србија за прв пат во својата историја стана шампион во Светската лига...

Видео: Погледнете како нашиот најдобар Кросфитер Жарко Батиќ се спрема за натпреварување! 

Сите веќе знаете дека и во Македонија имаме официјален Кросфит клуб – КросФит Скопје ...

Најдобриот македонски бодибилдер Тоше Зафиров стана вицешампион на светското ИБФФ првенство

 Најдобриот македонски бодибилдер Тоше Зафиров стана вицешампион на светското ИБФФ...