Категорија: Спорт

Реал се распаѓа, си одат Роналдо и Рамос?

Поразот од Атлетико Мадрид сеуште го тресе „кралскиот клуб”. Расправијата меѓу Роналдо и...

Десетте фудбалери кои ги посакува Мурињо за својот Јунајтед

Англиските медиуми се убедени дека Луи Ван Гал ќе си замине од „Олд Трафорд“ по крајот на...

ЕВРОПА ЛИГА: ИЗВЛЕЧЕНИ 1/8 ФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ

Денес беше извршена ждрепката во Нион за осминафиналните натпревари од Лига Европа....

Фото: Системот на Дамевски Блогер му донесе 40.000 денари

Кога сме кај добитните тикети погледнете повторно што објави  Дамевски Блогер на неговата...

Лионел Меси му го оствари сонот на ова момче од Афганистан

Откако се појавија фотографии од Муртаза, момче од Афганистан, како од пластична ќеса си...

Финалето на Купот на Шпанија ќе се игра во Мадрид

Барселона и Севиља финалето од Купот на Шпанија ќе го играат на 22. мај на стадионот „Висенте...

Лазаров ја предводеше Барселона до нова победа во ЛШ

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров ја предводеше Барселона...

Фото: Скопјанец со 20 денари ги ”затвори” обложувалниците

Ни самиот веројатно не верувал дека ливчето кое го пополнил во спортска обложувачница на...

Вардар го совлада европскиот шампион Будуќност

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го победи актуелниот...

Англија во бунило по одбраната на сезоната: Голманот на Милвол ја изведе најлудата интервенција (Видео)

Екипата на Милвол со сигурни 3:0 го совлада Питербороу на денешниот првенствен натпревар во...

Чековски со среден прст за провокаторите

„Капата долу“ пред Ѓорѓи Чековски за уште една негова вонсериска партија. 28 поени, 14 скока,...

Колку заработуваат НБА чирлидерките?

За разлика од кошаркарите кои заработуваат милиони, чирлидерките за својот труд далеку...

Наскоро ќе биде објавен датумот за реваншот Кличко-Фјури

Питер Фјури, чичко и тренер на светскиот шампион во бокс во тешка категорија во верзиите ВБО...

Покрај Манчестер и Интер заинтересиран за Мурињо?!

Иако веќе сите медиуми го преселија Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед, денешното издание на...

Зидан: Роналдо ја прави разликата, сите од него очекуваат голови

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан по триумфот против Рома (2:0) рече дека за него најважен...

Роналдо напушти прес-конференција лут поради новинарско прашање

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја напушти од прес-конференцијата...

ФОТО НА ДЕНОТ: Навивачите на Работнички „Сити Пак Бојс“ оддадоа почит на прерано починатиот навивач на МЗТ Скопје

Навивачите на Работнички „Сити Пак Бојс“ го оставија ривалството настрана за да му...

На Нејмар му ги запленија јахтата и авионот

Бразилскиот фудбалски репрезентативец и член на Барселона, Нејмар остана без своите авион и...

Ова го препорачува и Новак Ѓоковиќ : Мало чудо кое го зајакнува имунитетот

Спирулина се смета за еден од најстарите организми на планетата, а своето име го добила...

Видео: Резултатски пресврт кој ќе влезе во историјата – Губеа со 6:1 до 65 минута, а потоа…

Иако станува збор за пријателски натпревар, и за земја каде фудбалот и не е најпопуларен –...