Категорија: Среќа на денот

Овие хороскопски знаци се натпросечно интелигентни

Некогаш се нарекуваа „бубалици“, но личностите родени во овие хороскопски знаци честопати...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (15 – 16 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Неколку обврски нема да ви дозволат релаксирано да го започнете викендот, но затоа пак...

Мажите родени во овој знак се фатални заводници: Нивната енергија и харизма е неодолива!

Неговата харизма се чувствува каде и да се појави, а и сексапилот не му е слаба страна. Ги...

Како хороскопските знаци се носат со големи пресврти и егзистенцијална криза?

Егзистенцијалната криза доведува до пресвртници во вашиот живот, кога повторно ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ПЕТОК (14 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Многу ќе се грижите за сигурноста на вашето работно место и задржувањето на...

Биди и ти нечиј Дедо Мраз: Црвен крст на град Скопје ја постави „Волшебната елка на желби“

Новата година со себе носи нови желби, предизвици и соништа, а оние на децата се најискрени....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЧЕТВРТОК (13 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА )

Овен  Размислувате за зголемување на вашата материјална ситуација. Во текот на денот ќе ви...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП СРЕДА (12 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Не знаете како да го истакнете вашиот успех па постојано барате совети. Некои совети...

Зоолошката градина во Скопје напролет ќе добие свој Џурасик парк

Зоолошката градина Скопје секојдневно позитивно ги изненадува граѓаните со нови проекти и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ВТОРНИК (11 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Во текот на денешниот ден ќе размислувате за некои планови и одлуки кои ќе сакате да ги...

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10 – 16 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен             Немирот кој го чувствувате во првите денови од Новата Година ќе...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ПОНЕДЕЛНИК (10 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Ќе бидете полни со позитивна енергија и сакате да го правите она што навистина го...

„Можете ли да му го однесете ова писмо на татко ми во рајот“? 7-годишно момче му испратило писмо на починатиот татко и добило неочекуван одговор

Трогателната приказна за момчето кое ја замолило британската Кралска пошта писмото да го...

Бродот на среќата беше домаќин на вистинска пиратска забава на Сеавус Едукативниот Центар

Минатиот петок, на 30 ноември на Бродот на среќата се одржа доделувањето на дипломи на...

#365среќа Катерина Котлареска: „Ние жените знаеме што ни е потребно, што нè интересира и каде сме најсилни, но многу е поубаво кога ќе го доживееме заедно!“

Денес, на 5. декември 2018 се одржува „Конференцијата за 200 жени претприемачки“. На едно место,...

Афоризми од Душко Радовиќ: „Само сиромавите знаат дека има посиромави од нив, богатите гледаат само побогати од себе“

Ова се некои од афоризмите кои се безвременски и ќе се пронајдете во нив. Иако се поминати...

Овие 3 хороскопски знаци се зависници од мобилниот телефон

Во денешно време технологијата е сѐ поприсутна во нашето опкружување, а нејзиниот развој...

2019 е година на бројот 3, погледнете како ова ќе влијае на вашиот нумеролошки број?

Во светот на нумерологијата бројот 3 е бројот на креативноста. Со самото тоа, 2019-та година ќе...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (01 – 02 ДЕКЕМВРИ 2018)

Овен  Извршувањето на работните задачи ќе ви одземе поголем дел од викендот, а слободно...

10 цитати од моќниот Конфучие: „Ако ве озборуваат позади грб, тоа значи дека сте пред нив“

Конфучие е роден 551. година п.н.е. Ги учел луѓето за правдината, искреноста, правилата на...