Категорија: Фотографија

Фото: Харлем шејк

Бела мечка + црна мечка = Панда

Фото: Цветен тепих во Јужна Кореа

На крајбрежјето на реката Nakdong, се одржува фестивалот Yuchaeво Busan, Јужна Кореа. Нема посебна...

Фото: Остров во небото

 Оваа сцена дава вонземско чуство, гледајќи како водата и небото се споени, а островот лебди....

Дај еден „гриз“ од Кончита Вурст!

Што ли нема да им текне на трговците за да ја зголемат продажбата… 

Фото приказна: Смешни мечки

ЕЈ ЗДРАВО! МЕ ИЗЕДЕ ТУЃ СРАМ… ШТО ЌЕ ПРАИТЕ? ЌЕ ЛЕТАТЕ СО ОВА?! ЕЈ, ЧЕКАЈ И ЈАС ДА СЕ КАЧАМ...

Временска машина

Среќни животни

Има ли нешто поубаво од тоа да видите животно како се смее? Погледнете ја компилацијата од...

Илма како Бандини!

Споменик на книгата во Берлин

Фото: Бебиња пингвини

Во Port Lockroy, Антарктикот, две млади Gentoo пингвини добиваат поглед на надворешниот свет, откако...

Фото: фенери, монаси и Буда

„Сите работи мора да поминат. Трудете се совесно за вашето спасение“ се последните зборови...

Женски фармерки се гарант!

Еве каде оди Цацко на шопинг!

Кога грижата за пријателите е најголема среќа!

Фото: Подводно летање

На 15 ноември 1980 година се срушил овој Curtiss C-46 кој шверцувал дрога за Колумбиски нарко картел....

Matt Groening дава нова димензија на познатото „селфи“ на Ellen DeGeneress

Кина и сè е можно…Буквално!

Според информациите кои можат да се прочитаат под фотографијата на лименката, таа е...

Фото: Во вистински момент

    Извор: www.nationalgeographic.com

ФОТО: Неочекувана поларна светлина во Велика Британија

Аурора бореалис, или поларна светлина, неочекувано се појави во неколку делови на Велика...