Категорија: Хороскоп

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (24 АПРИЛ, 2018)

Овен  Идеална доза на оптимизам денеска ќе ви биде неопходна. Навистина ќе имате причина да...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 АПРИЛ 2018)

Бик Кажете им здраво на длабоките мисли. Оваа недела ве очекува фаза на патување низ вашата...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (23 АПРИЛ 2018)

Овен  По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести....

Овие 3 хороскопски знаци се вистински мамини синови

Некои мажи никогаш не можат да се тргнат од прегратката на својата мајка. Тоа трае и кога ќе...

Ако сте меѓу овие 3 хороскопски знаци простете се од среќата во животот!

Тие ја бркаат среќата, но на никаков начин не успеваат целосно да ја доживеат. Ако имаат...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (21 АПРИЛ – 22 АПРИЛ, 2018)

Овен  Во емотивната врска работите се поставени онака како што вие посакувате, не...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (20 АПРИЛ, 2018)

  Овен   Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (19 АПРИЛ, 2018)

Овен  Одлично се чувствувате за каков било почеток, во деловните или приватните сфери. Нов...

Астро совети за огнените знаци: Како Овен, Лав и Стрелец да го зачуваат своето здравје

Со помош на астрологијата е можно да се одредат периодите во кои движењето на планетата може...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (18 АПРИЛ, 2018)

Овен Ќе ви се случуваат интересни работи. Еве ви причина за енормна количина на љубов која ја...

Хороскопот открива што треба да направите додека владее млада Месечина во знак на Овен! (16-17 април)

Секој нов почеток подразбира отфрлање на стариот, а хороскопот предвидува какви промени во...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (17 АПРИЛ, 2018)

Овен  Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на интелектуално ниво....

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16 – 22 АПРИЛ, 2018)

Овен Луѓето со кои соработувате на работа, би можеле да ве изненадат со некој нов и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (16 АПРИЛ, 2018)

Овен  Ако не бидете внимателни можно е да имате проблеми во комуникацијата денес, без...

Како реагираат хороскопските знаци во близина на саканата личност?

Сега навистина имате изговор за однесувањето пред оној кој го сакате. Особено вашето...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (14 – 15 АПРИЛ, 2018)

Овен Овој викенд направете нешто добро. Разбудете ја хуманоста во вас и помогнете некому....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (13 АПРИЛ, 2018)

Овен  Денес ќе го разбудите перфекционистот во себе, па нема да почнувате ништо ако...

3 најсебични хороскопски знаци: Грабат се само за себе!

Сите сме понекогаш малку себични и нема ништо лошо во тоа, но ако тоа е честа појава за која...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (12 АПРИЛ, 2018)

Овен  Прилично сте активни и зафатени. Кратки патувања, контакти со луѓе, блиц средби, чести...

Кое растение е совршено за вашиот дом според вашиот хороскопски знак?

Зелените растенија се голем тренд во ентериерите оваа година, па затоа еве водич за да ги...