Категорија: Хороскоп

Не сте тој хороскопски знак за кој мислевте дека сте – Откријте што всушност сте!

Секогаш сте се прашувале дали е можно да сте Девица или Близнаци, а немате ниту една особина...

Хороскопските знаци не се точни, тврдат научниците

Поради движењето на небото после настанувањето на 12-те хороскопски знаци, дури 86% од луѓето...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вторник (24.03.2015)

Овен Денот е создаден за желби, но не претерувајте во очекувањата. Бидете внимателни со...

Диета според хороскопскиот знак

Овој период е идеален за намалување на телесната тежина. Астрологијата идентификува четири...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 МАРТ)

Овен На работното место ќе има сè повеќе случувања. Не само на тема работни задачи, туку ќе се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Понеделник (23.03.2015)

Овен Потрудете се да остварите добра соработка со другите, немојте да се нервирате за тоа...

10 причини зошто Рибите се луѓе кои најтешко ќе ги разберете

Ако сте Риби во хороскоп, слободно може да им се заблагодарите на ѕвездите за тешкиот и често...

Хороскопските знаци и среќата

Среќа е да ги препознаете вистинските можности и да ја искористите шансата. Многу нешта...

Проверете го вашиот викенд хороскоп (21-22 март, 2015)

Овен Се надевавте на одредена прилика, овој викенд е оној вистинскиот, особено ако во план ви...

ОВИЕ ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ЕДНОСТАВНО РОДЕНИ ДА БИДАТ ШЕФОВИ

Сите ние сакаме големи кариери, но сепак најголема шанса да го остварат тоа имаат овие два...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Петок (20.03.2015)

Овен Скротете ја љубопитноста и држете се подалеку од туѓите животи. Без да почувствувате,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Четврток (19.03.2015)

Овен Надевајте се на големи промени кои со себе носат сериозни одговорности. Конечно можете...

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобри сопруги

Сите жени се добри и грижливи, но секогаш ќе постојат некои кои се издвојуваат од сите...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Среда (18.03.2015)

Овен Не правете нови големи вложувања. Внимавајте во однос на вашите очекувања и бидете...

Зошто Рибите се луѓе кои најтешко може да ги сфатите?

Сите хороскопски знаци имаат свои карактеристики кои лесно можеме да ги препознаеме во...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Вторник (17.03.2015)

Овен Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Некои од вас може...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16 – 22 МАРТ)

Овен На добар пат сте некои несогласувања да ги надминете. Бидете сигурни дека доколку има...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Понеделник (16.03.2015)

Овен Непотребно се чувствувате запоставени од страна на колегите. Ќе учествувате во неколку...

Што и како да вежбате според вашиот хороскоп

Овен Вашите карактеристики: Вие сте силни, со авантуристички дух и им посакуваме среќа на...

Сочен хороскоп: Кое овошје сте според датумот на раѓање?

Дали знаете дека постои овошен хороскоп? Според датумот на раѓање пронајдете кое овошје сте...