Категорија: Хумор

Виц: Мајмунот и полицијата

Желката трчала панично низ шумата и налетал на жирафата. – Желко што брзаш толку? – Ќути...

Пародии на најголемите светски хитови

Барт Бејкер е познат по своите пародии на најголемите светски хитови, а неговите видеа...

Нова игра на интернет: Најди го Кајмакоски!

Да многу фанови има навистина. Ќе видиме дали вечерва сите ќе гласаат за него! Му пуштаме...

Сам дома

Забранетите нешта се најслатки. Ова е класичен пример за тоа, се што му забранувате на вашето...

Еве зошто е важно да учите странски јазици

А, што беше тоа „Désolé“?? Среќа е… кога си учиш странски јазици на време… за да не се...

Кога женските улоги се заменуваат со мажи

Секси улогите кои ги имаат жените во реклами, заменети со машки актери? На хумористичен...

Стој! Земјотрес! Под маса!

Лос Анџелес денес, рано наутро, беше погоден со земјотрес со јачина од 4,4 степени според...

ВИДЕО: Животни гледаат телевизија

И животните гледаат телевизија, а нивните реакции се бесценети:...

Ексклузивно интервју со Барак Обама

Хумористично интервју помеѓу претседателот на САД Barack Omaba и ѕвездата на трилогијата Hangover, Zach...

Видео: Смотани и смешни кучиња

Компилација од смешни кучиња, која сигурно ќе ве насмее: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=AM_G7D6ZOSU[/tube]  ...

Matt Groening дава нова димензија на познатото „селфи“ на Ellen DeGeneress

Еве… Ти кај си?