Категорија: Среќа на денот

Дојде јуни….

Неделен хороскоп (05-11 мај, 2014)

Иако луѓето во знакот на oвен се познати по своето шесто сетило, сепак може неделава да...

Дневен хороскоп (05 мај, 2014)

Овен По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести....

Пороците на хороскопските знаци

Овен: Овенот е индивидуалец кој наеднаш донесува одлуки. Пушењето и алкохол му...

Фото: „Ја најдов жена ми со мојот најдобар пријател во кревет“

Ова е едниствениот начин кога ви е дозволено да бидете во кревет со друг, освен со вашиот...

Општи карактеристики за близнаци

Близнаците како знак во зодијакот симболизираат двојност. Доколку сте родени под овој знак,...

Викенд хороскоп (03-04 мај, 2014)

Овен Потрудете се овие два дена да ги искористите да прошетка и за максимална релаксација....

Смешни прашања кои децата му ги поставиле на Бог

„Деца му пишуваат на Бог“ е книга на рускиот писател Михаил Димов , во која тој собира...

Дневен хороскоп (02 мај, 2014)

Овен Потрудете се денот да го искористите за прошетка во планина, или пак за спа релаксација....

Дневен хороскоп (01 мај, 2014)

Овен Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста на...

Кога животните си помагаат меѓу себе

1. Мачка споделува грицки од работната маса 2. Мачка ниша лулка 3. Кучето превозник 4. Мачка...

Дневен хороскоп (30 април, 2014)

Овен Денес е поволен ден за некоја мала промена во вашиот изглед. Бојадисајте ја косата и...

Дневен хороскоп (29 април, 2014)

Овен Денот ќе ви биде преполн со обврски кои би било препорачливо во целост да им се...

Која е неговата омилена секс поза според хороскопот

ОВЕН  Овните се познати по тоа што сакаат брз, агресивен и груб секс. Пробајте со...

Неделен хороскоп (28 април – 04 мај, 2014)

Неделата започнете ја дружејќи се со пријателите и разговарјќи за убавите моменти што сте...

Дневен хороскоп (28 април, 2014)

Овен Вашето расположение ќе биде на ниво денеска. Останете така позитивни во текот на целиот...

Видео: Пријателство меѓу мачка и птица?

Би можеле ли да замислите пријателство меѓу мачка и птица, епа, можно е и тоа, а еве и доказ!...

Кој е вашиот среќен број?

Постојат неколку начини да дојдете до бројот кој го опишува вашиот карактер, пресметајте ги...

Мисла на денот- Џабе вртиш нов лист…

Викенд хороскоп (26-27 април, 2014)

Овен Доколку за нешто долго време се трудите да го добиете, викендов време е да се опуштите...