Категорија: Среќа на денот

Ожени се со мене, бебето е на пат! (фото)

Во последниве неколку дена на социјалните мрежи се прошири фотографијата од билбордот кој...

7 работи кои жените Јарци ги бараат од љубовта

Жените Јарци се вистински борци. Тие се работливи, вредни и силни личности и секогаш се...

Среќа на денот: И кучињата сакаат да пеат во кола (ВИДЕО)

Не сакаат само луѓето да слушаат гласна музика во кола и да пеат дур ги држи глас или дур не...

ФОТО: Братско-сестринска љубов на поинаков начин

Братско сестринската љубов најчесто се изразува на поинаков начин… Погледнете ја...

Што ќе се случи откако ќе го фати топчето? (ВИДЕО)

Понеделник не ни е омилен ден, па затоа доза смеа не е на одмет. Кој знае секогаш да не насмее?...

Дали спаѓате во малиот процент луѓе кои точно погодиле колку моливи има на овој цртеж?

Интернетот е преполн со интересни логички задачи кои можат да ви помогнат времето побрзо да...

Хороскопски знак кој тешко дека ќе ве направи среќна

Иако се смета за една од најпозитивните личности и за одличен пријател, сепак овој...

Видео: Мистер Бин и Св. Валентин

Ликот на вечно неразбраниот Мистер Бин и ден денес засмејува милиони лица ширум светот, иако...

Боженствените Малдиви: Niyama

88 индивидуални вили распоредени на неверојатно убавиот малдивски брег – тоа е уникатниот...

СРЕЌА: Со уплата од само 30 денари, Милена добила 600.000 денари!

На својот Фејсбук профил Милена од Илинден го објави овој среќен тикет кој е уплатен во...

Медо поголем од џипот: Дали ова е најромантичниот подарок за Св. Валентин!?

Секој 14-ти февруари, низ целата земја, вљубените разменуваат цвеќиња, колачи и подароци, а...

Не ме интересира ни име на партија, ни политика, ни ништо повеќе. Уморна сум веќе.

 Познатата блогерка Белешките на Лајла Грејс на својата Фејсбук страница напиша за...

Вински хороскоп

Најчесто виното го одбираме според неговата листа на состојки или пак по препорака, но дали...

Кои се најопасни хороскопски знаци

За да ја разбиеме предрасудата дека само Шкорпиите се на лош глас, прочитајте во иднина со...

Зборови на кои паѓа секој хороскопски знак

За секој хороскопски знак постои комплимент кој буквално ќе го “фрли“ на колена. Важно е...

3 хороскопски знаци кои се вечни ергени

Некои мажи потешко се одлучуваат на големиот чекор брак. Но, нивната подготвеност да влезат...

3 хороскопски знаци со најкраток фитиљ

Некои луѓе се многу поизбувливи од други. Дознајте на кој хороскопски знак му е потребна...

СРЕЌА Е … да добиеш Ферари на наградна игра!

Фејсбукот стана секојдневие во нашиот живот. Преку него речиси сме во тек со се што се...

Кинески хороскоп: Годината на Мајмунот носи успех, среќа, но и стрес и ризици

На 8 февруари 2016 година стапуваше кинеската Нова година, при што во хороскопот таа е...

Кој хороскопски знак е најголем скржавец

Дознајте зошто овој знак се смета за најголем скржавец во зодијакот… Јарецот е често пати...