Категорија: Среќа на денот

Приказна за четири свеќи – Мудрост која ќе ве следи долго

Никогаш не смеете да го заборавите ова.. Во просторија полека гореле четири свеќи. Била...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 20 Февруари 2020 година

Порака на универзумот за 20 Февруари 2020 година – Универзумот ви открива дека сте на...

Она што не ми припаѓа мене – ГО ПУШТАМ!

Да заробиш некого со љубомора сигурно нема да те доведе до среќата. Зошто да бидеш љубоморен?...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20. ФЕВРУАРИ 2020 ГОДИНА

Близнаците треба да се посетат на работните обврски наместо на пороците, на Вагата и е...

Најубава молитва: Господе, прати ми некој кој има храброст да ми ја каже вистината, но да ми ја каже со љубов…

Ни сеќавањето на минатото, ни соништата за иднината. Помогни ми да бидам тука и сега и да го...

#ИнстаСреќа: Дрвја како од друга планета кои оставаат без здив!

Иднината на нашата планета зависи од дрвјата. Освен чистиот воздух кој ни го обезбедуваат,...

Големите срца сакаат, малите бараат да бидат сакани

Цветот со тага ги губи ливчињата, но наместо нив со радост го дочекува плодот.  Рабиндранат...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 19 Февруари 2020 година

Порака на универзумот за 19 Февруари 2020 година – Среќата е на ваша страна! Универзумот денес...

3 хороскопски знаци од кои речиси е невозможно да се скрие нешто

Вистински детектори за лаги Постојат хороскопски знаци кои едноставно е невозможно да ги...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19. ФЕВРУАРИ 2020 ГОДИНА

На Бикот му е потребна релаксација, Девицата ја очекуваат ненадејни промени, Шкорпијата ќе...

Јас ѝ сум партнер на мојата жена, а не гостин кој јаде и спие

Го прашав кога последен пат, откако што завршила со чистењето на домот, перењето на алиштата,...

Како да ја пронајдете вратата на „среќата“?

Ако се прашувате каде да ја пронајдете среќата и на која врата да почукате.. Кога ќе зачукате...

Ти си прекрасна и заслужуваш вистинска љубов

Ти заслужуваш некој кој нема да сака да те промени, туку ќе те прифати и обожава онаква каква...

Вистинската жена нема да трча по тебе кога ќе ја занемариш – Таа заборава и заминува

Постои мит за тн. „глумење недостижност“ – кој тврди дека колку повеќе некоја личност...

Слушајте се себеси и тогаш ќе ви се случи нешто посебно

Тој глас кој доаѓа од нашата длабочина, од бездната на нашата душа е единствениот глас кој...

Биди маж со најцврста нежност

Жените никогаш не му биле повеќе потребни на светот отколку сега.. Пријателу мој, Бог ја...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 18 Февруари 2020 година

Порака на универзумот за 18 Февруари 2020 година – Како моќта на Универзумот ни помага да ги...

3 хороскопски знаци на кои им е неверојатно тешко да кажат „те сакам“

Дали сте на оваа листа? Зошто изјавата на љубов е понекогаш толку застрашувачка? Се плашите...

За овие нешта никогаш никому НЕ треба да му се ПРАВДАТЕ

Само себе си ја уништувате психата, и не постигнувате ништо Некогаш правиме некои нешта само...

Знајте ја својата вредност, а тогаш и другите ќе почнат да ја гледаат

Научете да се почитувате самите себеси и отфрлете го сето она што гази по вашата вредност,...