Категорија: Моден тренд

20 розови патики кои ќе ви го разубават стајлингот оваа пролет

Трендoт millenial pink боја е број еден веќе со месеци, и ако веќе ви здосадија бели патики тогаш...

3 начини како да носите хеланки и да имате супер стајлинг

Можеби никогаш не ти паднало на памет за вечерното дотерување да ги избереш твоите хеланки,...

10 фустани кои можете да ги носите цела сезона

Некоја посебна лежерност и безгрижност носат топлите денови, а фустаните се најчест избор...

Единствениот дезен кој треба да го носите оваа пролет!

Иако важи и за есенски дезен, овој трендго носиме и во текот на пролетта! Тоа не се случува...

5 фустани на Ева Лонгорија кои може да ги носи секоја трудница!

Во текот на бременоста, заводливата Ева избира прекрасни фустани, а сега издвојуваме...

Овие 10 модели на женски чевли се избрани за најдобри за сезоната пролет/лето 2018 година

Спремни сме за пролетните предизвици, високите летни температури и стилски пресврти....

7 пролетни бои за коса кои се хит оваа пролет!

Се разбира, кога станува збор за бои за коса, продолжува трендот природни бои за коса. Како да...

Пет клучни модни трендови за пролет 2018

Оваа сезона ќе биде обележана со бизарни трендови, и дали ќе ги прифатиме или пак ќеостанеме...

Комфорниот тренд кој го носат сите модерни девојки

Некогаш едноставно не ви се дотерува и носењето тесна облека во која нема да се чувствувате...

Пролет 2018: Три тренди јакни кои мора да ги имате во вашиот гардеробер

Оваа пролет во центарот на вниманието ќе бидат три модели на јакни, кои почнуваат од...

+20 модели на сандали со кои ќе бидете шик оваа пролет

Доколку топлите денови ве натераа да се запрашате што ќе се носи овие пролет и лето на...

Mакедонскиот машки бренд Signori го претстави иновативниот производ Tucker Shirt-Stay

Изгледај одлично, цел ден, со Tucker Shirt-Stay, иновативен производ од македонскиот луксузен машки...

Очила за сонце кои ги носи секоја модерна девојка оваа сезона

Ретро cat-eye обликот и малите рамки од 90-тите, ги гледаме насекаде уште од минатото лето, а...

10 работи за на работа кои задолжително треба да ги имате во вашиот плакар до 30-тата година

Да бидеме реални, поголем дел од времето го поминувате на работа, а веќе до 30 години треба да...

Ова се патиките со кои се опседнати сите кул девојки во моментов

Трендовите се менуваат многу често, а не се исплати секогаш да вложите многу пари во тренди...

Ова ќе биде најголемиот бикини тренд за оваа година, идеален за сечие женско тело!

Можеби во овие поладни денови и не размислувате толку за лето и бикини, или пак можеби токму...

3 нијанси кои што мора да ги имате во гардероберот оваа пролетна сезона!

Пролетта е годишното време кога најмногу си играме со боите, и овие три апсолутно ќе...

Ова е зимскиот моден тренд кој продолжува и оваа пролет

Сигурни сме дека едно од најчестите прашања кои си го поставуваат жените е Што да облечам?!...

Модна битка: Северина или Индира- на која подобро и стои?

Нема тајна дека чантата на Gucci, Dionysus Bamboo веќе некое време е една од најпродаваните и...

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...