Категорија: Моден тренд

ФОТО: Пролетна мода низ улиците на Лондон

Пролетта конечно дојде, а со неа заедно и прекрасните парчиња облека. Во овој дел од...

5 безвременски чевли

Чевлите се љубов. Нема жена која нема свој омилен љубовник! Трендовите се менуваат, но има...

Тренди и шик од мали нозе

Кога се работи за стилот и љубовта за мода, тоа се гледа од мали нозе… или барем се гледа...

Bonjour de Paris: Модата од улиците во Париз

„А – З танцот“ ги лансира удобните фармерки на Дизел

„А – З танцот“ по еден танц, за секоја буква во англиската азбука. Динамично видео, кое...

Црвениот тепих на MTV Movie Awards 2014

MTV филмските награди се оджаа во Лос Анџелес, вчеравечер на 13ти април во Нокиа Театарот....

Моден тренд: Чанти со реси

Полека, но сигурно ресите се вратија на модната сцена. Можеби и не ви се омилени, но потребно...

Предлог комбинација: Тексас во три димензии

1. На тексасот додајте мантил со кој ќе добиете лежерност, со доза гламур. Широките boyfriend jeans...

Пролетен изглед во миди здолниште

Широкото миди здолниште е еден од последните трендови во модниот свет. Навидум е неносливо...

10 матурски фустани од филмовите и како да ги носите денес

Матурантки, сеуште немате избрано фустан за свечената вечер? Тука сме ние да ве инспирираме....

Предлог комбинација: Вечерен состанок

Не е потребен многу труд за да изгледате одлично на вечерното излегување со момчето или...

Шанел модни додатоци пролет/лето 2014

Во поголемиот дел од моделите на Шанел може да забележиме интензивни бои, испреплетени со...

FSHW: 9-та сезона моден викенд Скопје

Скопје, 1 април 2014 – Првата априлска недела ќе ја одбележат ревии на дваесет македонски...

Пролетта стигна и на нашите нокти

Со пролетта доаѓа и шаренилото, како и во природата, така и на нашите нокти. Оваа година...

Бидете уникатни со јакни во најразлични дезени

Овој тренд се забележува кај тренди девојките по улиците, познатите личности, а и на модните...

Омилениот дизајнер на Емина Јаховиќ

Özgür Masur е турски моден дизајнер , роден во Истанбул во 1979 година. Своето образование го...

Оделата во популарната Suits

Во правната драма која привлече огромна публика, Suits, неизбежен е одличниот стил кој го имаат...

Сините очи се најнов мејкап тренд за пролет/лето 2014

Сината сенка за очи секогаш се поврзува со трендовите од 80тите години, млади тинејџерки кои...

Раф Симонс по втор пат дизајнира за Адидас

Новата колекција на патики Адидас на Раф Симонс вклучува 8 стилови на унисекс обувки, по 4 бои...

5 пролетни шик комбинации

Викенд кафе или ручек  Започнете со палто во весела боја, облечете светли фармерки, чевли во...