Категорија: Модни додатоци

Сара Џесика Паркер создаде луксузна колекција накит

Во соработка со британската дизајнерка на накит Кет Флоренс, актерката стави го стави...

Оваа сезона шеширот нека биде ваш главен моден детал

Ако постои моден детал кој оваа сезона може да направи пресврт во вашата гардероба и да ве...

Џесика Частеин е новата Prada дама

Актерката Џесика Честеин е новото заштитно лице на резорт кампањата на италијанскиот бренд...

Марион Котилар во цветна градина ја претстави култната Dior ташна

Убавата актерка Марион Котилар ја продолжува својата традиција како заштитно лице на...

Враќање на култните патики – Кејт Мос и Adidas Originals Gazelle повторно заедно

Adidas Originals ја претстави новата кампања за култниот модел Gazelle патики кои настанаа во...

Како да препознаете ,,фејк,, дизајнерска чанта?

Го чекавте овој момент толку долго – вашата прва дизајнерска чанта. Имате фрлено око на...

Новата реклама на Kenzo е најлудата што досега сте ја виделе

Американскиот режисер Спајк Џонз го режираше промотивниот спот за новиот парфем на Kenzo. Во...

Како да ги пораснете трепките за една недела?

Кој не сонува да има долги и густи трепки? Докажано е дека трепките се оние кои го прават...

Ставила памук на трепките, кога ќе го видите ефектот веднаш ќе го сторите истото (видео)

Никогаш немаше да ви текне дека памукот може да се искористи на ваков начин. За да имаат...

Кендал Џенер го почна овој шик и ефтин моден тренд, совршен за летните денови

На вратот освен чокер ланчињата, ова лето може да врзете и марама. Топ моделот Кендал Џенер,...

Зошто Кендал Џенер никогаш не носи градник?

Младиот топ модел се почесто ја гледаме како лежерно шета по светските метрополи изгледајќи...

Магични дрвени прстени со волшебни светови во нив

Ова се парчиња накит за вистинските љубители на необични и магични нешта, кои паѓаат во очи...

Уметноста на создавањето на чантата Диор од која ќе ви се разјасни зашто е цената толку висока

Цела уметност стои во создавањето на најпознатиот модел на чанти од Диор. Со прецизнот како...

Балетанки за секоја жена – Нова колекција на Кристијан Лобутин

Секоја жена во својот плакар треба да има бар еден пар чевли кои се кожа боја. Проблемот е што...

Накит од хартија? Да, Jeremy May создава накит од стари книги

Британскиот артист Jeremy May од старите книги создава неверојатни модни додатоци. Скоро...

5 РАБОТИ НА КОИ НЕ ЗНАЕВТЕ ДЕКА ТРЕБА ДА ВНИМАВАТЕ ПРЕД ДА КУПИТЕ ЧЕВЛИ

Ниеден аутфит не е целосен без совршениот пар чевли, но како да се одлучите што да купите?...

Еве кои парфеми го истакнуваат вашиот сексапил

Сѐ е кажано во реченицата на легендарната Коко Шанел: “Една девојка ме праша каде да...

Изгледајте шик и на минусни температури

Кога се минусни температури не е лесно да се облечете онака како што сакате без да смрзнете....

100. години од женската убавина во Јапонија

Пристигна уште едно од серијалот на видеа „100 години убавина“, а овој пат ја следи...