Категорија: Модни додатоци

#ИнстаСреќа: #Turban е новиот бренд за дизајнирана облека кој ги освојува жените

Дизајнирана облека која е не ограничува возрасти, наменета за лудо храбрите, за...

Неодоливи аксесоари за коса кои се најголем хит оваа сезона

Со нивна помош секоја фризура ќе изгледа прекрасно Доколку ви здосади вашата стандардна...

Француски шарм: БЕРЕТКА – еве како ја носат трендсетерките

Како да го носите најпопуларниот француски аксесоар Омилената шик капа е најпопуларен...

Ана Винтур порачува: Овие 3 модни парчиња се ЗАДОЛЖИТЕЛНИ за идната сезона

Славната модна уредничка Ана Винтур, ги следеше од прв ред сите модни ревии за сезоната...

Ефектен стајлинг: Шарлиз Терон во чизми во кои ќе се заљубите!

Иако можеби и не сте обожавател на овој модел на чизми, сепак тие дефинитивно ќе ве освојат...

Трендсетерките ПОЛУДЕА по овие модели на ЧИЗМИ

Водечкиот моден тренд за оваа сезона Ги видовме на модните писти уште минатата сезона, тогаш...

Волнени шешири – инспиративен есенски моден детал

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Ова се моделите на ТАШНИ кои моментално владеат со модниот свет

Уличниот стил од Милано, Москва и Париз е нешто што секогаш не интересира, но се чини дека за...

Никој не очекуваше дека токму ОВА модно парче ќе биде ин оваа сезона

Светски дизајнери едногласни: Ова модно парче ќе биде тотален хит оваа сезона Анималниот...

Беретка – апсолутен хит моден додаток за оваа есен

Доколку се прашувате како оваа студена сезона можете да носите фризура и капа која притоа...

Трендови кај накитот кој ќе доминираат оваа сезона

Каков накит ќе носиме оваа сезона откријте во продолжение. Месецот на модата ни донесува...

Сите девојки „полудеа“ по оваа ташна

Модниот додаток кој ќе биде насекаде оваа сезона. Уличниот стил во текот на светската Модна...

Таа е жив доказ дека вистинската убавина лежи во едноставноста! (ФОТО)

Пејачката го воодушеви светот со овој стајлинг. Едноставноста, природноста и елеганцијата...

Најомразениот тренд се враќа повторно – дали сте спремни?

Судејќи по модните експерти, тој ќе биде главен хит оваа сезона и покрај тоа што многумина го...

Фантастични идеи за креирање на елегантен стајлинг

Денес ви презентираме 30 идеи за креирање на совршен и елегантен стајлинг за сите прилики....

Три начини да имате модерна фризура оваа есен

Идеи за сега и за наредната сезона. Погледнете ги трите идеи од модната недела во Копенхаген...

Предлог стајлинзи за оваа есен доколку сте гостинка на свадба

Есенската свадбена сезона е на прагот, а исто како и пролетта и летото, така и есента е убава...

Обувки кои никогаш нема да излезат од мода! (ФОТО)

Најносените чевли на светот се шпицастите штикли со нитни кои се првата позната креација на...

Марамите се хит детал и оваа есен

Марамите беа водечки тренд минатото лето, а подеднакво популарни ќе бидат и оваа есен. Тие се...

Топ трендови од Инстаграм кои ќе бидат актуелни оваа есен

Веќе не е тајна дека најголемиот дел од популарните трендови доаѓаат од Инстаграм....