Категорија: Модни додатоци

Главен зимски тренд: Марами и шалови

Тие се омилените зимски модни додатоци и причина плус зошто ја сакаме зимата. Со овие...

Спектакл во Шангај: ШОУТО НА VICTORIA’S SECRET 2017

Најголемиот спектакл во годината – парадата на најубавите жени во светот по долна облека...

ПЕЛЕРИНА – елегатно парче кое ќе го обожавате

За студената сезона покрај кожните јакна и долгите капути морате да направите место и за...

Неодолив моден додаток: Чорапи од тул

Во својата најнова колекција венчаници за пролет/лето 2018, модната куќа Marchessa претстави бели...

Кира Најтли ја претстави новата колекција накит на Chanel

Холивудската актерка и муза на францускиот бренд Chanel – Кира Најтли ја претстави новата...

Нов есенски тренд: Качкет-капа

Шеширите и капите отсекогаш имале посебно место во модниот свет. Ниту еден дама не може да му...

Три уникатни начини како да го носите црниот фустан

Безвременскиот црн фустан, може да го имате во вашиот плакар 20 години, а секогаш да ви се...

Ова е најубавиот есенски моден додаток на женските чевли

Почетокот на есенската колекција на модните куќи е исполнет со нови трендови кои ќе...

Сатенска панделка за неодолива романтична фризура

Понекогаш ви е потребен само еден мал детал за целокупниот изглед да добие сосема поинаква...

Кендал Џенер се разголи во тајната градина на La Perla

Италијанската модна куќа La Perla ја понесе својата муза во тајната градина во која доминираа...

Тренд капи за Есен 2017

Освен што се удобни и топли тие се идеални модни додатоци. Од сезона во сезона тие станаа...

Карли Клос во софистицирано издание за Atelier Swarovski

Atelier Swarovski ја прослави 10-годишнината од основањето. За есенската колекција брендот оствари...

Повторно се враќа големиот ретро тренд

Најголемиот тренд на ’90-тите кој го носеше секоја девојка вклучувајќи ги дури и познатите...

Селена Гомез ја претстави својата дизајнерска колекција ташни

Селена Гомез уште во декември минатата година го потпиша договорот со брендот Coach према кој...

Нови познати лица во кампањата на брендот Tiffany & Co.

Есенската кампања на познатиот бренд за накит Tiffany & Co. насловена како “There’s Only One”...

Големо враќање на трендот на малите ретро очила за сонце

Полека но сигурно малите рамки на очилата на сонце од деведесеттите повторно освојуваат....

Италијанската аристократија низ новата колекција накит на Dolce & Gabbana

Италијанската модна куќа Dolce & Gabbana претстави уште една нова модна кампања во која главниот...

Хит тренд: Колан-ташна

Ташната која се носи околу струкот позната како колан-ташната стана голем хит во светот на...

Шешир – задолжителен моден додаток за на плажа

Ова лето не смеете да отидете на плажа без со себе да го понесете најголемиот хит моден...

Кајли Џенер дизајнира колекција очила за сонце

Најмладата членка на кланот Кардашијан-Џенер полека но сигурно се искачува кон врвот и во...