Категорија: Нега на коса и нокти

4 правила кои мора да ги знаете ако редовно ја фарбате вашата коса

Доколку сакате да имате фарбана коса која изгледа здраво и негувано, мора да водите сметка...

5 бои за коса кои ќе ве подмладат и до 10 години

Добрата фризура драматично го менува изгледот со кој може да изгледате 10 години помладо...

Со помош на оваа намирница ќе ги сокриете белите влакна (РЕЦЕПТ)

Освен што ќе го зголемите домашниот буџет, на овој начин ќе го спречите и оштетувањето на...

Зошто „сувото“ потстрижување е најдобро за вашата коса?

Грешите доколку мислите дека косата може да се потстрижува само кога е мокра. Имено,...

Убавата коса не е случајност – зависи од начинот и периодот од денот кога ја миеме

Миењето на косата можеби се чини како една од најлесните задачи кои ги учиме уште како деца,...

Едноставна и елегантна фризура за тенка коса, која е хит оваа пролет

Да, коса во опашка повторно ќе биде во мода, но каков вид? Што сакаат жените? Всушност, само...

7 пролетни бои за коса кои се хит оваа пролет!

Се разбира, кога станува збор за бои за коса, продолжува трендот природни бои за коса. Како да...

Осветлете ја вашата коса на природен начин!

Доколку оваа пролет сакате да ја осветлите својата коса, а притоа да не користите силни...

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

5 природни начини да се ослободите од масната коса

Масната коса создава непријатност кај сите. Но, има решение за неа и тоа на природен начин....

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

Направете ја сами оваа плетенка која сите ја обожаваат (ВИДЕО)

Оваа плетенка се прави од низа чворови кои е потребно добро да се затегнат за фризурата да...

Како да го забрзате растот на косата и да постигнете раскошна и бујна фризура?

Пуштањето на косата често е многу тежок и долг процес, но постојат трикови за да се забрза....

Колку често треба да ја миете косата според нејзината густина и форма?

Миењето на косата е проблем кој на многу жени им создава големи маки – дали ја мијам...

Најдобрите фризури за тенка коса!

Дали мислите дека сте единствената со проблематична тенка коса?  Еве решение, правилното...

(РЕЦЕПТ) Ослободете се од првутот преку ноќ со помош на само 2 состојки

Првутот претставува голем проблем за многу луѓе, па поради тоа се обидуваат на различни...

Ако претеруваме со овие 5 фризури, може да имаме сериозно последици на косата

Познато ни е дека претераното миење и фенирање на косата, ја оштетува косата. Но дали знаете...

Рецепт: Со оваа намирница косата ќе ви расте многу побрзо (ВИДЕО)

Сите жени сакаат да експериментираат со многу препарати за да го подобрат својот изглед....

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Тренди бои на лакови и дизајни кои ќе сакате да ги пробате во 2018

Маникирот е еден од деталите кои го комплетира вашиот стил.  Многу девојки го изразуваат...