Категорија: Нега на коса и нокти

Видео: Мажите почнаа да читаат весници на женските нокти …

Нов тренд за женски нокти! Девојки, сега можете да создадете “дневен весник” на вашите...

ИЗГЛЕДАЈТЕ СОВРШЕНО: Совети и трикови од Адријана Лима

Добро познато дека Адријана Лима е една од најубавите жени на светот. Дури и со минимум...

Она кога идеш на фризер и бараш „летна“ фризура

Шо фризура сакаш? -Па нешо летно.

Пролетен тренд за твоите нокти

Време е да го смениш здодевниот, еднобоен лак со шарени, интересни, впечатливи дезени на...

Видео: Направете ги најубавите велигденските јајца со лак за нокти

Интересен начин на вапцање на велигденските јајца. Со помош на лак за нокти оваа жена ги...

Фото: Оваа девојка не ја миела косата цели 6 години!? Погледнете го резултатот …

Дали некогаш сте се запрашале што би се случило кога би престанале да користите шампон за...

ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО ЈА ПЕГЛАВТЕ КОСАТА: Овој дечко ќе ви покаже како правилно се прави тоа … (Видео)

Posted by Fashion And Beauty For Women on Thursday, March 19, 2015

Жени, запаметете ги овие 12 канцерогени супстанции и никогаш не купувајте козметика која ги содржи!

Современиот човек користи козметика секојдневно. Различни на средства за миење,...

Како да добиете совршена нијанса на Марсала боја за коса

Марсала и Мерлот се тренд бои за коса за пролет 2015. Најполуларната боја за 2015 година, Марсала,...

Натпревар во заледени фризури

Во Јукона во Канада, секоја година се одржува традиционален натпревар во заледени фризури....

ТАА ЈА ПРОМЕНИ БОЈАТА НА КОСАТА, НО НЕ И СТИЛОТ: ПОД МРЕЖЕСТИОТ ФУСТАН ТАА ПОВТОРНО НЕ НОСИ ГРАДНИК

Модната ревија на “Lanvin” на Модната недела во Париз изминатата вечер требаше да биде...

Фото: Ким Кардашијан стана платинеста плавуша!

Долгата темна коса, по која се препознатливи сестрите Кардашијан веќе ја нема. Прво помалата...

Боки 13, Кончита Вурст и Азис: Мажи кои не би ги препознале без шминка

Нив ги препознавате само кога носат женска гардероба, нашминкани, со исфенирани коси....

Жените ја менуваат фризурата 104 пати во текот на животот

Просечната жена во текот на животот ја менува фризурата дури 104 пати, ова е покажано со...

Темната коса била нејзин заштитен знак, а сега направила драстична промена

Пејачката Никол Шерцингер, решила да промени нешто по болното раскинување со Луис Хамилтон,...

Фото: Хит машки фризури

Ќе се сложите дека фризурата е една од најважните компоненти од целокупниот изглед и стил на...

Природен лек против опаѓање на косата

Убавата коса сите не подмладува и ни прави да се чувствуваме убаво, но што кога таа...

Фото: Казна за непослушност? Шишање!

Американскиот фризер Фред на своите клиенти им нуди нешто сосема невообичаено. Се работи за...

КАКО ФАРБАНАТА КОСА ДА НЕ ВИ ИЗБЛЕДИ?

За разлика од природната, фарбаната коса бара многу повеќе нега и внимание, бидејќи...

Супер татко: Секој ден различна фризура за ќеркичката (фото)

Еден самохран татко од Колорадо, САД, сосема заслужено се вклучува во трката за “татко на...